Metody leczenia na androgenowe łysienie

Utrata włosów z biegiem lat jest sprawą jak najbardziej normalną. Ciało starzeje się, a wraz z nim takie elementy, jak na przykład włosy. Objawem mogą być zarówno wypadanie ich, jak i przerzedzanie się i utrata dobrej kondycji. Brak lśniących, mocnych i zdrowych włosów to zmora dużej liczby osób w każdym wieku. Do tego dochodzą różne choroby włosów, które równie mocno uprzykrzają życie.

Jak wyleczyć się z łysienia?

leczenie łysienia androgenowegoGdy mowa o łysieniu, każdy ma wizję osoby starszej. Wtedy to przecież norma, że włosy mogą nadmiernie wypadać i tracić swoją dobrą kondycję. Łysienie to jednak nie tylko domena osób w średnim wieku. Choroba łysienia, spowodowana zaburzeniami pracy hormonów może dopadać nawet młode osoby, na przykład w wieku 20 czy 30 lat. Androgeny to hormony płciowe; jeden z nich jest odpowiedzialny za zahamowanie wzrostu włosów i osłabienie ich (stają się rzadkie, łamliwe oraz wypadają w nadmiernej ilości). Przyczynami tej choroby są uwarunkowania genetyczne, na które nie mamy wpływu. Leczenie łysienia androgenowego należy rozpocząć od postawienia rzetelnej i medycznej diagnozy. Dobre rozpoznanie choroby to już połowa sukcesu. Nie jest to choroba wyleczalna, ale można złagodzić jej przebieg i zminimalizować skutki. Zabiegi trychologiczne na androgenowe łysienie to głównie mezoterapie; na przykład igłowa, która polega na wprowadzeniu  przez igły pod skórę odżywczych substancji, pobudzających mieszki włosowe do wzrostu i regeneracji.

Wizyta u trychologa rozwieje wszelkie wątpliwości  przypuszczenia na temat androgenowego łysienia skóry głowy. Jest to bardzo „popularna” choroba, ponieważ spotykana coraz częściej i u coraz młodszych osób. Szacuje się, że co najmniej połowa mężczyzn po 50. roku życia zmaga się z łysieniem i problemami wypadania włosów.