Moda na glamour – plafony, oświetlenie z kryształu

 

Glamour to styl, który mimo zmieniających się trendów nie traci na aktualności. Wyróżnia go dekoracyjność, szyk i elegancja. Glamour niesie w sobie luksus i splendor, dlatego doskonale sprawdza się jako wystrój salonów i pomieszczeń wizytowych. Ze względu na różne preferencje kolorystyczne – cechą rozpoznawczą i wyróżniającą stylu jest liczne, odpowiednio dobrane oświetlenie.

Żyrandol, plafon czy lampa?

plafon escadaLampy w zasadzie nie do końca adaptują się do stylu glamour. Dają oświetlenie ograniczone, pasujące bardziej do aranżacji kameralnych, minimalistycznych i stonowanych. Lepszym rozwiązaniem wydaje się żyrandol, czyli konstrukcja oświetleniowa, która posiada więcej punktów rozjaśniających, a do tego swoim okazałym formatem znakomicie zaspokaja potrzeby dekoracyjne wnętrza. Najbardziej użyteczny, innowacyjny, ale też w duchu tradycyjnym, może okazać się plafon. Czerpiąc rodowód z sufitowych sztukaterii, charakterystycznych choćby dla stylu wiktoriańskiego, znakomicie sprawdzi się w wymagającym ozdobnych detali wnętrzu glamour. Wyposażony w liczne zwisające kryształy, jak np. plafon Escada, doda pomieszczeniu prawdziwego przepychu. Oszlifowane szkła znakomicie odbiją światło, którym będzie się bardziej mienił nie tylko sam plafon, lecz także całe pomieszczenie. Znakomitym uzupełnieniem aranżacji mogą stać się kinkiety oraz lustra, które okraszą wnętrze mnóstwem refleksów i blaskiem.

Choć możliwość wystroju wnętrza w stylu glamour wydaje się zarezerwowana jedynie dla nielicznych, to jednak przekonanie takie jest mylne. W rzeczywistości styl ten jest bardzo uniwersalny i odkrywa tylko nasze umiłowanie rzeczy pięknych i dobrej jakości. Przy aranżacjach należy jedynie unikać przesady, która mogłaby zaszkodzi wrażeniu szykowności, a nadać jedynie charakter kiczu.