Moda spódnica ciążowa na jesień

Czasy, gdy będąc w ciąży garderoba młodej mamy była mocno ograniczona bezpowrotnie minęły. Dzisiaj wybór tego typu odzieży jest ogromny. Kobiety nie są zmuszone nosić wyłącznie rozciągniętych bluzek czy sukienek, ale mogą też dopasować się do mody i ubrać wygodne spódnice ciążowe lub jeansy.

Spódnica w ciąży – jak ją odpowiednio dopasować?

spódnice ciążoweOdzież ciążowa musi być przede wszystkim wygodna. Ma zapewnić komfort młodej mamie, ale też ładnie się prezentować i być odpowiednia do pory roku. Nie może być zbyt obcisła, co jednak nie oznacza, że nie ma być właściwie dopasowana. Spódnice ciążowe są dziś łatwo dostępne. Na rynku jest ich bardzo duży wybór – od gładkich po wzorzyste. Tkaniny, z których są wykonane to najczęściej bawełna, elastyczna dzianina lub delikatny jeans. Niemal każda z nich posiada wysoki stan z szeroką gumą, który zakrywa brzuszek. Do wyboru są również różne rodzaje ciążowych spódnic, m.in. ołówkowa, mini lub maksi. Można więc wybrać taką, w której młoda mama najlepiej się czuje albo dopasować ją do szczególnej okazji, np. egzaminu czy rodzinnej uroczystości. Spódnice ciążowe w większości można nosić na wierzchu lub pod bluzką, co pozwala na komponowanie dowolnych stylizacji. Warto wśród nich wybrać taką, która jest na tyle elastyczna, że rośnie wraz z powiększającym się brzuszkiem. Odpowiednio dobrana garderoba ciążowa przyda się młodej mamie również po porodzie, gdy ceni się swobodny styl. 

W czasie ciąży, zwłaszcza w czasie III trymestru, kobieta szczególnie docenia wygodne ubrania. Dawniej wybór w tym zakresie był mocno ograniczony, dzisiaj jednak wiele się w tym zakresie zmieniło. Do wyboru są dobrze dopasowane sukienki, bluzki czy spódnice ciążowe. Skompletowanie garderoby na ten szczególny czas nie jest już więc zadaniem trudnym.