Model Fokkera Czerwonego Barona

Modele pierwszych wojskowych samolotów były ukoronowaniem mojej kolekcji i do pełnego kompletu brakowało mi tylko niemieckiego Fokkera, trójpłatowego samolotu jakim latał sławny baron Von Richthoffen. Jednak nigdzie nie mogłem znaleźć modelu o odpowiadających mi szczegółach.

Model samolotu z pierwszej wojny światowej

czerwony baron - model samolotuBył to jednak samolot bardzo rzucający się w oczy, zwłaszcza że był jedynym, który w tamtym czasie miał trzy rzędy skrzydeł. Jednak mimo iż bardzo wiele różnych modeli było w sprzedaży, to jednak żaden z tych które przeglądałem nie miał odpowiednio dużej skali i szczegółowego wykonania. Z tego też powodu, moja kolekcja była przez bardzo długi czas niekompletna, aczkolwiek cały czas przeglądałem nowości w ofertach najlepszych firm modelarskich, szukając upatrzonego modelu. Cierpliwość w końcu się opłaciła, gdyż na stronie jednego z czołowych producentów modeli klasycznych samolotów znalazłem dokładnie tego Fokkera, którego pilotował Czerwony Baron – model samolotu, jaki niedawno został wprowadzony do oferty był wykonany w skali pokazowej, i miał ogromną ilość detali, od szczegółów zewnętrznych, po takie drobne elementy jak liczniki w kokpicie. Całość wykonana była z ogromnym naciskiem na detale, ale również na jakość, więc na wyprasce trudno było szukać szwów po odlewie czy niedopasowanych elementów.

Składanie tak dobrze wykonanego modelu było ogromną przyjemnością, podobnie jak malowanie szczegółów, zwłaszcza wierne odwzorowanie oryginału. Wykończony model wyglądał niesamowicie imponująco, prezentując się świetnie wśród podobnych maszyn, choć oczywiście przebijał je jakością i dbałością o detale niemal na każdym polu, zwłaszcza po profesjonalnym pomalowaniu modelu tak, by wyglądał jak maszyna w ciągłym użyciu.