Model nowoczesnej kolejki

Mimo iż modelarstwem zajmuję się od długiego czasu, zwykle skupiałem się na grach bitewnych i makietach do nich, rzadko mając do czynienia z modelami kolejowymi. Gdy jednak z kolegami podjęliśmy się stworzenia makiety do futurystycznej gry bitewnej, takowe modele stały się nam bardzo potrzebne.

Nowoczesne modele kolejowe

modele kolejowe rocoMakieta miała być bardzo futurystyczna, przypominając na pierwszy rzut oka scenę z filmu science-fiction. Jedną z jej centralnych części miała być linia kolejowa, z zaawansowanymi i nowoczesnymi wagonami, jakie widuje się obecnie w sieciach superszybkiej kolei. Modele musiały być naprawdę dobrej jakości, by nie odstawać od reszty wykonania, więc z kolegami spędziliśmy kilka wieczorów na przeglądaniu ofert różnych producentów modeli kolejowych. W końcu trafiliśmy na modele kolejowe roco, akurat dokładnie takie, jakich szukaliśmy. Miały one odpowiednio wysoką jakość i wykonanie, a do tego bardzo konkurencyjną cenę. Wagony były podświetlone, a także posiadały wszelkie światła zewnętrzne, w jakie były wyposażone oryginały, łącznie z czerwonymi lampkami ostrzegawczymi. Były one dostępne w wielu różnych wariantach malowania, aczkolwiek dla naszej makiety wybraliśmy modele pomalowane na biało, z błękitnymi pasami, ale bez żadnych widocznych oznaczeń linii kolejowych. Oprócz samych modeli, firma oferowała również wszelkie dodatki do makiet, z których szczególnie zainteresowało nas oświetlenie.

Oprócz klasycznych, staromodnych lamp, bardzo popularnych w wielu makietach, były tam również miniaturowe neony i wszelkiego rodzaju współczesne oświetlenie, które mogliśmy z powodzeniem zainstalować na makiecie. Dzięki tak wysokiej jakości modelom i dodatkom, makieta wyglądała naprawdę imponująco, przyciągając uwagę nie tylko podczas gry.