Modne sukienki do chrztu

 

Chrzest to ważne rodzinne wydarzenie. Rodzice chrzczonego dziecka chcą, aby ten dzień był wyjątkowy. Choć noworodek lub niemowlak nie będzie go pamiętał, pozostanie on w pamięci rodziców i najbliższych, ale także na zdjęciach i filmikach. Po wielu latach, dziecko dorośnie i zada pytanie: Mamo, Tato, w co wy mnie ubraliście?!

Najnowsze trendy? W sukience do chrztu!

sukienki do chrztuI tak właśnie zrodziła się wśród rodziców moda, na ubranka do sakramentu chrztu. Dla małych dżentelmenów wybór jest niewielki – w zdecydowanej większości wybierane są małe garniturki, które na takim maluchu wyglądają cudownie. Największe wyzwanie stawia przed sobą ubranie małej damy. Wśród setek propozycji mamy do wyboru zarówno śliczne sukienki do chrztu, jak i wizytowe ubranka. Największy wybór stanowią sukienki. Mamy chcą, aby takie sukienki były wyjątkowe, niepowtarzalne, ale także wygodne. Zdecydowanie przewodnim kolorem jest biały, jednak znaleźć możemy także inne kolory – od ecru po piękne jasne pastele. Krój takiej sukienki zależy od pogody. Wiadomo, że w zimę wybierzemy sukienki na długi rękaw, a do nich także okrycie wierzchnie, a w lato zwiewne, lekkie kreacje. Zdarzają się także osoby, które decydują się na uszycie takiej sukienki – wtedy na pewno będzie ona unikalna, jednak gdy maluch rośnie, ciężko jest trafić z prawidłowym rozmiarem, szczególnie w tych pierwszych miesiącach życia dziecka. Do sukienki dopasowujemy resztę stroju – nakrycie głowy, rajstopki i buciki.

Często ta idealna sukienka szukana jest miesiącami, bo wybór jest przeogromny i nie łatwo jest się zdecydować. W całym tym zakupowym szaleństwie, warto pamiętać, że ten wyjątkowy dzień jest przede wszystkim dla dziecka, więc decydując się na kreacje, nie zapominajmy, że najważniejsze jest, aby było mu wygodnie.