Moja przygoda z naprawą laptopa

Zacinający się laptop zawsze naprawdę mocno mnie irytował, ponieważ takie problemy sprawiały, że wykonywanie obowiązków zawodowych zajmowało mi zdecydowanie więcej czasu, niż powinno. Postanowiłem naprawić laptopa, ponieważ uznałem, że nie mogę tracić cennego czasu na takie problemy powtarzające się praktycznie każdego dnia. Była to okazja do zdobycia nowych doświadczeń.

Wsparcie ze strony fachowca naprawiającego laptopy

sklep komputerowy bydgoszczNie jestem specjalistą od informatyki, ale mam pewne doświadczenie w tym zakresie i w związku z tym postanowiłem podjąć próbę samodzielnego wykonania naprawy. Zacząłem od dokładnego obserwowania wszystkiego, co dzieje się tak zwanym menadżerze zadań. Nie udało mi się jednak ustalić, co powoduje duże zużycie dysku i pamięci, ponieważ nazwy niektórych rzeczy były nieco zagadkowe. Miałem obawy czy wyłączenie któregokolwiek z nich nie doprowadzić do całkowitego wyłączenia sprzętu lub innych negatywnych konsekwencji. Wtedy postanowiłem poszukać serwisu komputerowego w Bydgoszczy, bo uznałem, że w tak dużym mieście będą pracować fachowcy, którym naprawdę zależy na klientach. Przez telefon mogłem ustalić dokładną datę zaniesienie tam sprzętu. Zgodnie z tym, co powiedział mi pracownik serwisu, wcześniejszy kontakt może pozytywnie wpłynąć na czas wykonywania naprawy. Byłem zaskoczony, gdy jeszcze tego samego dnia otrzymałem z serwisu telefon z informacją, że przyczyną moich problemów ze sprzętem było po prostu szkodliwe oprogramowanie.

Cała naprawa laptopa w serwisie nie musi zatem polegać na wymianie żadnego z jego elementów. Specjaliście pracującemu w serwisie udało się usunąć to oprogramowanie przy użyciu specjalnego programu. Odebrałem sprzęt przy najbliższej okazji i mogłem od razu z niego korzystać, a to ważne.

Źródło endor.com.pl