fotografia biznesowa

Moje zdjęcia do CV – fotografia biznesowa

Wiadomym jest, że ludzie przywiązują dużą wagę do detali. Dlatego jak już skończyłem moje studia w dziedzinie finansów, to postanowiłem zacząć działać. Nie miałem doświadczenia, więc w jakiś sposób musiałem przekonać ludzi, że jestem profesjonalny i nadaję się do pracy.

Fotografia biznesowa to dobry pomysł

fotografia biznesowaPrzede wszystkim pracodawcy bardzo patrzą na CV. Jeżeli jest napisane niedbale, to od razu daje się im do zrozumienia, że nie zależy nam na pracy, i będziemy też się w niej obijać. Postanowiłem, że moje będzie ładnie odpicowane, i przydałaby mi się do tego jakaś dobra fotografia biznesowa, by podkreślić, że jestem poważnym człowiekiem. Jak zobaczą takie moje zdjęcie w garniturze i na jakimś ładnym neutralnym tle, to będę miał większe szanse, by gdzieś się dostać. Odwiedziłem więc studio fotograficzne i zapytałem pana fotografa, czy takie zdjęcia profesjonalne wykonuje. Uzyskałem pozytywną odpowiedź i ucieszyłem się, bo nie musiałem długo szukać. Umówiliśmy się na konkretny termin za tydzień. Przygotowałem sobie ładne ubranie i specjalnie byłem u fryzjera. Nasza Warszawa ma wielu fryzjerów, jednak ja zawsze wybieram się do tego samego od lat. Jest bezbłędny. Jak już byłem gotowy ze wszystkim, to wybrałem się na zdjęcia. Pan pokazał mi miejsce gdzie mogę się przebrać i przygotować. Wszystko to trochę trwało, bo jak usiadłem już na takim specjalnym stołku, to trzeba było ustawić mnie w odpowiedniej pozycji. Ważne było ułożenie rąk, bo ono też tam coś oznacza zawsze. Pan na szczęście wszystko dobrze mi wytłumaczył, i mogliśmy przystąpić do pracy.

Muszę przyznać, że była to fotografia artystyczna, bo wyszła zjawiskowo. Byłem bardzo zadowolony, bo nigdy nie miałem ładniejszego zdjęcia. Teraz już będę miał zdjęcie do mojego CV i mam wielką nadzieję, że oferty pracy się posypią.