Możliwości jakie daje druk na płótnie

Każdy z nas chce mieć pięknie ozdobione mieszkanie. Najbardziej bliskimi sercu dodatkami do naszego wnętrza są te, które zaprojektujemy sami oraz te, które oddają naszą osobowość, pasje lub ukazują ważne dla nas wspomnienia.

Sposoby na kreatywne wykorzystanie druku na płótnie

druk na płótnieW druku na płótnie chodzi o stworzenie obrazu na podstawie zdjęcia. Często taki dodatek wygląda jak prawdziwy obraz, a nie fotografia, dlatego często wybieranymi motywami są dzieła sztuki. Jest wiele gotowych wzorów do wyboru. Wiele osób stawia na minimalistyczne czarno-białe obrazy, figury geometryczne albo fikuśne plamki. Bardzo popularne są także krajobrazy czy motywy roślinne. Niektórzy decydują się także na martwą naturę. Moim zdaniem najlepszym pomysłem na swój własny obraz jest wydrukowanie na płótnie swojego ulubionego obrazu. Każdy człowiek z artystyczną duszą marzy by mieć w swoim mieszkaniu cząstkę ukochanego artysty. Niestety dzieła sztuki są teraz w cenie i nie każdego stać na oryginały. Nawet reprodukcje są często bardzo drogie. A druk na płótnie dużo nie kosztuje, więc jest rozwiązaniem na każdą kieszeń. Równie cenne wydaje mi się drukowanie własnych rysunków, projektów, kolaży. Świetnym pomysłem są na przykład kolaże z naszymi osobistymi zdjęciami. Ulubione rodzinne fotografie uczynią przytulniejszym każdy dom. Popularniejsze są chyba klasyczne ramki ze zdjęciami. Też są ciekawą ozdobą, ale myślę że bardziej oryginalnym, nietypowym rozwiązaniem jest zdjęcie wydrukowane na płótnie. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na przeróbki naszego zdjęcia, nakładając na przykład filtry, które pozwolą otrzymać efekt akwareli, wydrukowana fotografia może naprawdę wyglądać jak obraz.

Dla osób, które lubią za pomocą wystroju mieszkania pokazywać swoje wnętrze i chcą stworzyć mieszkanie bardziej swoim, mogą bez wahania decydować się na drukowanie swoich ulubionych motywów na płótnie. Takie obrazy dają wiele możliwości na ukazanie naszej kreatywności.