Na czym polega rozładunek big-bag

Chcąc szybko i ekonomicznie rozładować spore ilości sypkich materiałów zapakowanych w worki najczęściej wykorzystuje się system big – bagów. Umożliwia on bezpyłowe i efektywne rozładowanie dużych ilości towarów stałych – sypkich.  

Rodzaje systemów rozładunku big – bagów

rozładunek big-bagNowoczesne technologie pozwalają na zastosowanie zaawansowanych technik wypakowywania materiałów z worków. Wykorzystuje się do tego system rozładunku big – bagów. Zbudowane ich ze stalowej ramy powoduje podwyższenie ich wytrzymałości. Do głównej ramy montuje się specjalny kosz gdzie odbywa się rozładunek big-bag oraz górną ramę. Za pomocą wózka widłowego podnoszony jest worek napełniony materiałem. Opakowanie towaru zostaje przyczepione przez pracownika do czterech haków. Tak przygotowany worek przy użyciu wózka widłowego zostaje wprowadzony do ramy konstrukcyjnej stacji rozładunku big – bagów. Zazwyczaj uzupełnia się kosz w specjalny wibrator elektryczny, który wprowadza w ruch worek i przyspiesza proces rozładunku. Kosz wyposażony jest także w uszczelnienie przeciwpyłowe z kauczuku, które znacznie podwyższa komfort użytkowania stacji big – bagów. Producenci wyposażają stację big – bagów w możliwość dowolnej regulacji wysokości ramy. Wykorzystuje się do tego wózek widłowy. Stosowane są głównie w przemyśle, produkcji, budownictwie, wszędzie tam gdzie powstaje potrzeba sprawnego rozładunku dużych ilości materiałów w opakowaniach workowych.

Zalet stosowania do rozładunku stacji big – bag jest wiele. Do najważniejszych należy modułowa i wytrzymała konstrukcja. Podczas transportu ułatwieniem jest możliwość złożenia go do kompaktowych wymiarów. Dla użytkowników plusem będzie łatwa instalacja, która nie wymaga żadnych dodatkowych kwalifikacji. Możliwość wypakowywania każdych materiałów w bezpyłowy sposób wpływa na popularność produktu.