Nadanie włosom brody naturalnego połysku – wybór olejków

Wielu mężczyzn narzeka na stan swojej brody. Już samo jej wyhodowanie jest bardzo trudne, a co dopiero utrzymanie jej w odpowiedniej kondycji. Zdarza się, że mimo stosowania dobrego szamponu a nawet odżywki do włosów brody, okazuje się, że broda jest nie tylko sucha, ale również zniszczona.

Olejek do brody, czyli metoda na nawilżenie i odżywienie zarostu

apothecary 87Może to wynikać np. z nadmiernego palenia papierosów czy narażania brody na inne czynniki uszkadzające. Dym tytoniowy sprawia, że broda nie wygląda najlepiej. Poza tym stosując szampony do brody przetłuszczającej się, czasami pojawia się po pewnym czasie odwrotna sytuacja – włosy są przesuszone. Co robić w takiej sytuacji? Wystarczy zastosować markowe kosmetyki, które zostały stworzone właśnie do pielęgnacji brody. Do takich kosmetyków należy z pewnością olejek do brody. Może to być olejek marki apothecary 87 czy inny. Głównym zadaniem olejku do brody jest nawilżenie włosów. Olejki sprawiają, że broda staje się miękka, ale też dobrze odżywiona. Nie należy przerażać się tym, że olejki są drogie, a sprzedawane w tak małych ilościach. Za 25 ml olejku do brody zapłacimy ponad 70 zł. Wiadomo jednak, że tutaj cena ma znaczenie i im droższy olejek tym zazwyczaj jest to olejek wysokiej jakości, który powstał tylko na bazie naturalnych składników, bez żadnych uczulających dodatków. Olejek wpływa również na wygląd brody i sprawia, że odzyskuje ona swój naturalny połysk.

Broda nie będzie już matowa i sucha. Stosuje się zaledwie kilka kropli olejku do brody. Oczywiście olejki też mają swoje komponenty zapachowe. Nadają brodzie zapachy świeżości, słodyczy, leśne, morskie i znacznie więcej. Najlepiej dobierać zapach olejków do brody pod kątem stosowanych perfum. Nie należy mieszać zapachów ostrych z mdłymi. Raczej należy postawić na 2 te same zapachy np. świeże.