Najlepsze oczyszczacze na rynku

Rosnące zanieczyszczenie powietrza sprawia, że wiele osób poszukuje obecnie sposobów na poprawienie warunków, w których egzystują. Dotyczy to w szczególności większych miast, gdzie występuje okresowo problem smogu oraz wzmożonych zanieczyszczeń generowanych między innymi przez samochody. Wszędzie tam dobrym rozwiązaniem może okazać się specjalistyczne urządzenie.

Jak oczyścić powietrze?

oczyszczacz powietrza xiaomiPowinno być ono w stanie poprawić jakość powietrza w pomieszczeniach, gdzie najczęściej przebywają domownicy. Jest to niezwykle istotne oraz ma znaczny wpływ na zdrowie jak i również samopoczucie. Szczególnie polecany jest wydajny oczyszczacz powietrza xiaomi, który będzie w stanie przefiltrować masy powietrza w poszczególnych pomieszczeniach. Do najważniejszych parametrów technicznych takich sprzętów zaliczyć można: głośność, wymiary czy masę. Samo urządzenie składa się przeważnie z: wentylatora, bezszczotkowego silnika prądu stałego, stożkowych kanałów powietrznych czy filtrów. Najczęściej stosowanych jest kilka filtrów, które mają za zadanie wyłapywać cząsteczki o różnych rozmiarach. Filtr wstępny wyłapuje większe zanieczyszczenia takie jak: okruchy, sierść zwierząt czy włosy. Kolejnym etapem jest filtr HEPA, który zatrzymuje wirusy, bakterie czy zarodniki grzybów.

Ostatnim etapem jest filtr węglowy, który usuwa formaldehydy, a także nieprzyjemne zapachy. Cena oczyszczacza zależy w dużej mierze od zaawansowania jego budowy, a także wydajności. Niektóre dostępne na rynku urządzenia mogą być połączone ze specjalnymi aplikacjami, które zbierają dane na temat aktywności urządzenia oraz stopnia jego zanieczyszczenia. Dzięki temu użytkownik jest w stanie śledzić wszystkie najważniejsze parametry oraz podejmować decyzje na podstawie zebranych danych.