Najlepsze ozdoby florystyczne

Kwiaciarnia nie jest to miejsce, w którym można kupić tylko i wyłącznie kwiaty, albo ewentualnie zamówić bukiet. Teraz są to miejsca pełne sztuki oraz przedmiotów, które pozwalają na kreatywną pracę. W każdym razie moja kwiaciarnia taka jest. Dla mnie robienie bukietów i wiązanek to sztuka, a moi klienci widzą w mojej kwiaciarni również coś na kształt pracowni artystycznej.

By kreatywnie pracować potrzebne są dodatki florystyczne

kreatywne dodatki florystycznePrzez to, że lubię eksperymentować w swojej pracy i tworzę różnego rodzaju artystyczne projekty, które związane są z rękodziełem oraz kwiatami to potrzebuję do tego różnych akcesoriów oraz dodatków florystycznych. Lubię wyszukiwać w hurtowniach i sklepach internetowych różne kreatywne dodatki florystyczne, które często mogą nie od razu kojarzyć się z kwiaciarnią. Przykładowo, bardzo lubię dekoracje piórkowe albo spraye, również takie, które zawierają w sobie brokat. Uwielbiam też kryształki, które często stosuję to tworzenia bukietów ślubnych dla panien młodych. W kwiaciarni przydają się też bardzo często stickery, czyli naklejki o różnych kształtach, oraz nawet brokat. Mam tego w swojej pracowni ogromne ilości. Kreatywne dodatki pozwalają mi na większą swobodę w trakcie wykonywania projektu, nawet prostej wiązanki. Chociaż może się wydawać, że jest odwrotnie to nie przesadzam jednak z dodatkami, ponieważ dobry gust w pracy jest najważniejszy.

Uważam, że fajne dodatki oraz akcesoria pomagające usprawnić pracę florysty są niezwykle ważne w każdej kwiaciarni. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo dodatków florystycznych, a oprócz tego producenci ciągle wprowadzają coś nowego, co zawsze muszę spróbować i ocenić czy będzie mi to przydatne. Dlatego zawsze dużo wydaję na różnego rodzaju dodatki, ale uważam, że w swój fach trzeba inwestować i ciągle się rozwijać.