Najlepsze przedszkole dla maluchów

Pierwsze trzy lata życia, około czterdzieści procent dzieci spędza z mamą w domu, gdyż korzysta ona z przysługujących jej urlopów. Później maluchy są zapisywane do przedszkoli, które stanowią wszechstronne przygotowanie dziecka do nauki w szkole.

Po co zapisywać dziecko do przedszkola?

warszawa przedszkole dla maluchówObowiązkowa edukacja każdego dziecka zaczyna się w wieku sześciu lat, gdyż wtedy musi rozpocząć naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Młodsze dzieci mogą chodzić do żłobka, a potem do przedszkola, jeżeli ich rodzice tak zadecydują. Przedszkole nie jest obowiązkowe, ale statystyki pokazują, że nawet osiemdziesiąt pięć procent rodziców zapisuje swoje dzieci do nich. Dzięki temu, maluchy mają zapewniony stały kontakt z rówieśnikami, co w ich wieku jest szalenie ważne oraz mogą zdobywać nowe umiejętności i doświadczenia, pod okiem profesjonalnych i kompetentnych pań przedszkolanek. W mieście Warszawa przedszkole dla maluchów jest dostępne w każdej dzielnicy, zatem rodzice nie powinni mieć problemu ze znalezieniem najlepszej placówki. Przeważnie wybierają oni przedszkola położone w najbliższej odległości od domu albo miejsca zatrudnienia, aby zdążyć dziecko zaprowadzić przed pracą i odebrać po jej skończeniu. Przeważnie wszystkie przedszkola są otwarte w godzinach od szóstej trzydzieści do siedemnastej, aby umożliwić rodzicom łączenie obowiązków zawodowych z przedszkolem. W ramach pobytu w placówce przedszkolnej, maluchy mają zapewnione trzy posiłki – śniadanie, obiad i podwieczorek oraz bez ograniczeń napoje.

Dla większości trzy, cztero i pięciolatków, czas spędzony w przedszkolu jest pełen miłych wrażeń, beztroskiej zabawy i integracji z rówieśnikami. Dlatego też chętnie do niego chodzą, gdyż szybko nawiązują pierwsze znajomości, które mogą przetrwać przez wiele lat.