Najlepsze wyposażenie sklepu spożywczego

W trakcie aranżowania sklepu spożywczego zawsze przychodzi moment wyboru odpowiednich mebli. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę dużo i każdy znajdzie z pewnością coś odpowiedniego dla siebie. Wiadomo, że wiele zależy tutaj od wielkości sklepu.

Wybór mebli metalowych do sklepu spożywczego

regały sklepowe metaloweNiemniej jednak w przypadku sklepów spożywczych wybierane są zazwyczaj takie same meble – niezależnie od wielkości sklepu. Mowa o regałach sklepowych wykonanych z metalu. W sklepach z żywnością ekologiczną, azjatycką czy inną można spotkać regały, które wykonane są z naturalnego drewna czy innych droższych materiałów. Jeśli w sklepie spożywczym znajduje się dużo produktów, to zwykłe regały metalowe będą na pewno wystarczające. Poza tym wcale nie muszą one wyglądać klasycznie, standardowo. Regały metalowe można przecież pomalować na różne kolory, dzięki czemu w sklepie będzie o wiele przyjemniej. Liczy się przede wszystkim ekspozycja towaru! Jeśli towar jest eksponowany na czystych, ładnie pomalowanych półkach, to klient na pewno chętniej zdecyduje się na jego zakup. Dlatego regały sklepowe metalowe należy odpowiednio przygotować. Z pewnością powinny być one zabezpieczone przed rdzewieniem. Tutaj można kupić wiele różnego rodzaju środków, które zabezpieczają przed korozją, ale też nie wpływają negatywnie na produktu, nie wydzielają żadnego zapachu. Są też specjalne farby do metalu, którymi można pomalować regały sklepowe.

Obecnie bardzo modne stały się kolory pastelowe – pastelowa zieleń, róż, pomarańcz, błękit. Takie kolory przyciągają klientów i pozwalają na stworzenie znacznie ciekawszej ekspozycji. Regały powinny mieć odpowiednią wysokość, by klient mógł bez problemu sięgnąć po towar z górnej półki. Ważna jest też nośność regału – zwłaszcza w przypadku ciężkich produktów  np. puszek.