Najpopularniejszy kurort narciarski w Polsce

Nasze społeczeństwo po sukcesach naszych sportowców w biegach narciarskich załapali pasję do zimowych sportów. Jedną z najbardziej znanych miejscowości, które są jednymi z najpiękniejszych pod kątem uprawiania kątów zimowych jest Zieleniec. Słynie on głównie ze stoków narciarskich, ale mało kto wie, że dużo jest tam tras biegowych położonych w malowniczych terenach. 

Trasy biegowe w malowniczym Zieleńcu

zieleniec narty biegoweAmatorzy sportów zimowych doskonale znają jedną najbardziej popularnych miejscowości, jaką jest Zieleniec. Słynie on przede wszystkim z różnorodnych i dobrze przygotowanych stoków narciarskich, ale zieleniec narty biegowe również przyciąga długimi trasami do biegania. Malowniczy położone długie kilometry łatwiejszych i trudniejszych tras biegowych przyciągają nie tylko turystów, ale też sportowców. Dodatkową atrakcją tego znanego zimowego kurortu są więc znane z telewizji twarze, które możemy spotkać na przykład gdzieś na trasie. Kurort, jakim jest Zieleniec, oferuje wszystko, czego potrzebują pasjonaci zimowych szaleństw. Mamy więc tutaj całą bazę hotelowo- gastronomiczną, zróżnicowane trasy narciarskie czy stoki czynne przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Zieleniec to też bogata oferta szkółek narciarskich zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dodatkowym atutem tego miejsca jest to, że zimą zawsze jest tutaj śnieg. Z racji położenia miejescowości panują tutaj w sezonie zimowym niskie temperatury, a kiedy brakuje śniegu uzupełnia się go stzucznym.

Jednym z najczęściej i najchętniej odwiedzanych kurortów zimowych w Polsce jest Zieleniec. Słynie on z niezwykle dobrze przygotowanych, zróżnicowancyh stoków. Mało kto jednak pamięta, że są tutaj również piękne trasy biegowe, położone w jednych z najbardziej malowniczych terenów.