Niezawodne rębaki spalinowe

Gałęzie, drobne pnie drzew oraz inne odpady drzewne to obecnie ciekawy i cenny surowiec chętnie wykorzystywany w wielu branżach. Powstałe z nich zrębki mogą być dalej przetwarzane na opał lub papier. W ogrodnictwie są wykorzystywane są do ściółkowania lub na kompost. Zrębkowane drewno znajduje również zastosowanie w przemyśle mięsnym umożliwiając proces wędzenia.

Skuteczny rębak spalinowy

dobry rębak do gałęzi spalinowyRębaki spalinowe sprawdzają się wszędzie tam gdzie niezbędne jest niezależne źródło zasilania. Są one napędzane silnikami spalinowymi o różnej mocy przez co mogą być stosowane w dowolnym miejscu. Rębaki spalinowe występują w dwóch odmianach w zależności od rodzaju mechanizmu tnącego. Jeżeli noże tnące umieszczone są na tarczach to mamy do czynienia z rębakiem tarczowym, a gdy na bębnach to jest to rozdrabniacz bębnowy. Ilość tarcz, bębnów i umieszczonych na nich noży może być różna. Jeżeli chcemy kupić dobry rębak do gałęzi spalinowy musimy znać swoje potrzeby. Głównie chodzi o średnicę i twardość materiału drzewnego jaki będziemy przerabiać na zrębki. Wtedy można dostosować parametry mocy silnika, układ mechanizmu tnącego oraz szerokość leja i komory tnącej. Każdy rębak spalinowy jest bardzo skuteczny w swojej klasie przerobu. Dlatego możemy spotkać urządzenia małe dla użytkowników domowych oraz ogromne rębaki dla wymagających profesjonalistów. Bardzo ważne jest by rębak był wyposażony w dobry silnik, wytrzymałe noże tnące i aby całość mechanizmów była zamknięta w mocnej obudowie zapewniającej bezpieczną pracę operatorowi. Współczesne rębaki spalinowe wyposażane są w urządzenia ułatwiające pracę operatora.

Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest użycie ruchomych wałków wprowadzającym materiał drzewny pod noże tnące. Dzięki nim zapewnione jest jednostajne i stabilne podawanie. Umieszczenie rębaków spalinowych na ramach z pneumatycznymi kołami lub na przyczepkach i platformach gąsienicowych podniosło możliwości ich wykorzystania.