czujnik temperatury

Niezbędna elektronika przy dziecku – czujnik temperatury

W prawidłowym rozwoju dzieci, sen gra równie istotną rolę, jak odpowiednia dieta czy ruch na świeżym powietrzu. Dlatego dołożyłam wszelkich starań, by łóżeczko dla mojego maluszka było jak najbardziej wygodne i komfortowe.

Idealna temperatura wody do kąpieli – czujnik temperatury

czujnik temperaturyZakupiłam odpowiedniej klasy materac. Nieważne, że kosztował majątek, ale był ze wszystkimi możliwymi atestami i rekomendacjami. Kołderka i poduszka były hipoalergiczne, odpowiedniej grubości i z chroniącego przed poceniem się materiału. Ale równie ważny jak wygodne łóżko, był cały proces przygotowywania dziecka do snu, zwłaszcza do tego nocnego. Jego istotnym elementem była wieczorna kąpiel. Aby była przyjemna i kojąca, musiały być zachowane pewne zasady. Woda musiała mieć odpowiednią temperaturę. W tym celu zakupiłam specjalny czujnik temperatury, odporny na wodę i wydający delikatny dźwięk, jeżeli woda w wannie byłaby za gorąca. Zakupiłam również wilgotnościomierz, który miał za zadanie informować mnie, ile wynosi wilgotność powietrza w łazience. Drugi taki sam stał w pokoju dziecka. Istotny był także ręcznik, w który owijałam maluszka po kąpieli. Musiał być mięciutki, bawełniany i wyprodukowany w naszym ojczystym kraju. Po kąpieli zawsze mierzyłam dziecku temperaturę, oczywiście służył mi do tego wysokiej jakości i dokładności termometr elektroniczny.

 

Musiałam mieć pewność, że nic nie zagraża mojemu maleństwu. Jeszcze tylko cieplutkie mleczko i mój maluch był gotowy do snu. W zaśnięciu pomagały mu puszczane przeze mnie dźwięki muzyki. Po dziesięciu minutach dziecko już smacznie spało.

Najlepszej jakości urządzenia do pomiaru temperatury można znaleźć na stronie thermopomiar.com