wózki platformowe

Niezbędnik każdego magazyniera czyli jak wykorzystywać wózki platformowe

Już w pierwszych dniach pracy magazynierzy dostają kilka porad, które pozwolą im na łatwiejsze wykonywanie pracy lub na przyspieszenie niektórych procesów. Warto posłuchać takich wskazówek od starszych kolegów niż samemu do tego dochodzić przez wiele tygodni.

Wózki platformowe do transportu

wózki platformoweNa początku warto wszystko dokładnie obserwować i analizować. to nam pomoże podejmować najlepsze decyzje. Pamiętajmy, żeby korzystać z takich sprzętów jak wózek magazynowy czy zwykłe paleciaki. Nie ma sensu dźwigać czegoś samemu, skoro mamy takie ułatwienia do dyspozycji. Wszystko zależy od tego z jakim typem magazynu mamy do czynienia. Inne będą porady, jeżeli mówimy o magazynie z żywnością inne jeżeli mówimy o chemii czy lekkich opakowań. Oczywistym jest, że jeżeli magazynujemy stojaki na obciążenie, to praca nie będzie lekka i przyjemna a do transportu i przemieszczenia każdego produktu potrzebować będziemy wózki platformowe. Będziemy musieli się nauczyć korzystać z niego i umieć prowadzić go dokładnie tam gdzie chcemy. Takie zdolności warto nabyć jeszcze przed zatrudnieniem, żeby nie być uciążliwym dla współpracowników i móc najszybciej jak się da wykonać pracę. Powinniśmy również odnajdywać się w pracy fizycznej – musimy wiedzieć na przykład jak rozłożyć najazdy samochodowe i tym podobne. Na samym początku warto wykazać się inicjatywą i nie czekać aż ktoś zrobi coś za nas. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Powinniśmy być wszechstronni. Może się zdarzyć, że szef karze nam pomalować nogi do ławek firmowych z jakiegoś powodu. Powinniśmy poradzić sobie z tym zadaniem, żeby dobrze wypaść w oczach przełożonego.

Z całą pewnością zaprocentuje to w przyszłości. Każdy pracodawca chce mieć u siebie zdolnych i kreatywnych ludzi na których zawsze może liczyć i którzy nie będą ukierunkowani tylko na jedną rzecz.

Więcej na www.karstal.pl