Nowoczesne hale do uzupełniania obiektów

Tymczasowe zabudowania magazynowe i użytkowe są obecnie bardzo rozpowszechnione, i nie bez powodu. Należą bowiem do bardzo łatwych do postawienia, nie wymagają przygotowania gruntu pod budowę, i mogą być usunięte natychmiast gdy jest to potrzebne. Nic więc dziwnego iż w bardzo wielu miejscach są one stawiane zamiast betonowych zabudowań.

Łukowa hala tymczasowa

wytrzymałe hale łukoweŁukowe hale są jednymi z najstarszych tymczasowych konstrukcji, gdyż były one używane przez wojsko przeszło osiemdziesiąt lat temu. Od tamtego czasu niewiele zmieniły się pod względem konstrukcji, gdyż nadal składają się z łukowego szkieletu, od którego wzięły swoją nazwę, na którym utrzymuje się zadaszenie z blachy, które spełnia również rolę ścian, lub plandeka, jeśli hala jest wariantem namiotowym. Tego rodzaju tanie, wytrzymałe hale łukowe mogą być używane w najróżniejszym celu. Niejednokrotnie służą jako przestrzeń magazynowa do składowania materiałów budowlanych, garaż dla pojazdów, czy nawet jako baraki dla pracowników. Większe hale, mające dużą przestrzeń wewnętrzną są natomiast często wykorzystywane w handlu, gdzie spełniają zadanie stoiska, lub zadaszenia dla kilku takowych. Najczęściej tak wykorzystywane bywają namiotowe hale, z najlżejszymi konstrukcjami. Można je dostać u wielu producentów zabudowań tymczasowych, a niemal w każdym przypadku istnieje możliwość zmiany konfiguracji czy dostosowania hal do aktualnych potrzeb.

Namiotowe warianty są prostsze i mają bardziej ogólne przeznaczenie niż warianty stalowe, które coraz częściej mogą być konfigurowane podobnie jak tymczasowe hale stalowe czy podobne konstrukcje modularne. Gotowe hale łukowe, natomiast, są fabrycznie przystosowane do danej funkcji, i mają elementy ułatwiające użytkowanie hali na wybranym miejscu.