Nowoczesne metody usuwania przebarwień

Z przebarwieniami boryka się nawet 50% kobiet. Większość przebarwień traktowana jest przez kobiety jako coś, co je oszpeca. Przebarwieniem nazywa się plamę, która ma inny kolor niż skóra. Jeśli przebarwienie znajduje się w miejscu niewidocznym na co dzień, to zazwyczaj nikt nie decyduje się na zabieg jego usunięcia.

Usunięcie przebarwień przy pomocy lasera

skuteczne usuwanie przebarwień w BielskuProblem pojawia się jednak wtedy, kiedy przebarwienie znajduje się na twarzy, na szyi i w innych widocznych miejscach. Jeśli przebarwienie jest duże, to często powoduje kompleksy (zwłaszcza u kobiet) i czucie się niekomfortowo. Przyczyny powstawania przebarwień mogą być bardzo zróżnicowane. Bardzo często powstają one u osób, które nadmiernie opalały się na słońcu. Pozostałe przyczyny to nagłe zmiany hormonalne (np. ciąża), choroby nadnerczy, związki zapachowe. Niektóre przebarwienia znikają same, a inne pozostają widoczne nawet do końca życia. Dlatego niektórzy decydują się na skuteczne usuwanie przebarwień w Bielsku – jest to zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Najczęściej do usuwania przebarwień wykorzystuje się specjalny laser. W pierwszym etapie leczenia przebarwień konieczne jest stosowanie kremów z wysokim filtrem – minimalnie 50 SPF. W aptekach dostępne są również kremy wybielające skórę. Przebarwienia to przede wszystkim problem kobiet. Jeśli chodzi o mężczyzn, to problem ten dotyka ok. 10% z nich. Częściej pojawiają się one u osób z ciemniejszą skórą.

Przebarwienie może znajdować się na różnej głębokości skóry i właśnie dlatego najlepszą metodą jego usunięcia jest zastosowanie lasera. Wiązka lasera rozbija nagromadzoną pod skórą melaninę na drobne cząsteczki. Te z kolei usuwane są naturalnie przez organizm. Laserem możliwe jest jednak usuwanie efektów przebarwień – laser nie leczy przyczyny ich powstawania.