Nowoczesne metody zacierania betonu

Praca z betonem wymaga pewnej wprawy. Wylewanie betonu na budowie to praca intensywna, ograniczona czasowo, do momentu jego stwardnienia. Po tym czasie niestety, ale z betonem niewiele już da się zrobić. Musimy go zdążyć wygładzić i zagęścić, gdyż potem, w przypadku niepowodzenia, pozostaje już tylko jego skucie.

Najlepsza zacieraczka do betonu jest w pełni automatyczna

najlepsze zacieraczki do betonuPrzy pracach betonowych, niewątpliwie najważniejsze jest odpowiedni szalunek, dzięki któremu połowę pracy mamy już za sobą. On odpowiednio uformuje nam wylewkę betonową, do takiej postaci, jaką będziemy chcieli. Górę szalunku musimy jednak już obrabiać we własnym zakresie, a do tego także zadbać o to, aby beton się zagęścił, gdyż w przeciwnym razie, niestety, ale nie uzyskamy pożądanej wytrzymałości. Nie ma co ukrywać, że najlepsze zacieraczki do betonu to zautomatyzowane maszyny, które dzięki wibracją i ruchowi oscylacyjnemu zapewnią nam odpowiednią strukturę naszej wylewki betonowej. Tego typu urządzenia zagęszczą też dla nas beton. Używa się ich w przypadku wylewek wielkopowierzchniowych, takich jak stropy, czy też płyty fundamentowe. Do ich obsługi potrzeba tylko jednego operatora, który będzie sterował jej ruchem po powierzchni, a także intensywnością wibracji. W mniejszych, objętościowo elementach, takich jak ławy i wieńce, zamiast zacieraczek używa się wibratorów wgłębnych. Po zagęszczeniu powierzchnie otwarte w szalunku zaciera się ręcznie.

Zastosowanie nowoczesnych maszyn da nam więcej czasu na przygotowanie elementu betonowego. Bez nich trzeba by było zagęszczać i wygładzać powierzchnie ręcznie, co niestety często nie przynosi pożądanych efektów. Dlaczego jednak nie skorzystać z dostępnej technologii i nie spróbować zoptymalizować swojej pracy, na efekty nie trzeba będzie długo czekać.