Nowoczesne ściany z cegieł

 

Wszystkich nowocześnie urządzonech mieszkaniach zapewne na ścianach spotkamy starą cegłę. Takie cegły są niezwykle popularne nie tylko w domach ale także różnego rodzaju gabinetach odnowy biologicznej, prywatnych gabinetach lekarskich, gabinetach kosmetycznych i tym podobnych miejscach, które kojarzą się z luksusem. Najlepsze oczywiście na ścianę jest cegła, która pochodzi z rozbiórki przedwojennych kamienic.

Aranżacje wnętrz z cegłami

stara cegła z fugąOczywiście  w każdym salonie nowoczesnym możemy na jednej ścianie położyć piękną cegłę. Najważniejsze by taka cegła była naprawdę solidna bo wtedy będzie dobrze wyglądała. Piękna stara cegła z fugą może być położona także w przedpokoju. Wszystkie pomieszczenia, w których na ścianie znajdzie się cegła zawsze będą wyglądać stylowo. Najbardziej popularne są oczywiście cegły w kolorze czerwonym bo są najbardziej naturalne. Cegły, które pochodzą ze rozbiórki przedwojennych domów cechują się bardzo wysoką odpornością. Kupując takie cegły mamy pewność, że są one bardzo solidne i wytrzymałe. Oczywiście do takiej cegły trzeba zakupić także odpowiednią fugę całość sprawiała wrażenie muru. W sklepach z artykułami budowlanymi możemy zakupić cegły o różnych wymiarach. Najbardziej klasyczne cegłę mają wymiar 20 na 10 cm. Oczywiście im bardziej nierówne tym efekt końcowy jest lepszy.

Inspiracji do wykonania w swoim domu nowoczesnego wnętrza możemy zaczerpnąć z różnych stron internetowych lub nawet z programów telewizyjnych. Nawet jeśli udamy się do marketu budowlanego tam również możemy zobaczyć jak może wyglądać stylowo nauczę np. nasz salon lub przedpokój. Praktycznie we wszystkich spotkamy ścianę wykonaną ze starych przedwojennych cegieł. Są one nie tylko piękne ale komponują się idealnie z każdą aranżacją.