O bieli i fleszu w fotografii ślubnej

Biel w fotografii pełni bardzo istotną, a zarazem magiczną funkcję, która samą obecnością w kadrze, gdzie pełnić może rolę tła, rekwizytu czy stroju efektownie rozświetlać i odbijać światło, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać lepsze parametry ekspozycji. Jednakże w fotografii reporterskiej, której szczególną formą są zdjęcia ślubne będzie wymagać od nas wachlarzu umiejętności posługiwania się światłem zastanym, jak również jego modyfikatorami i możliwościami rozpraszania.

Najjaśniejsza panna młoda – jak idealnie doświetlić fotografie?

fotografia ślubna bydgoszczJak już wspomnieliśmy, zdjęcia z ceremonii zaślubin oraz późniejsze sesje studyjne i plenerowe z udziałem młodej pary to wyjątkowy przypadek fotografii reporterskiej, dlatego szczególną wagę będziemy musieli przywiązać do jednego z najistotniejszych atrybutów tego dnia – białej sukni panny młodej. Stosując obiektywy stałoogniskowe 50 lub 85mm rekomendowane do zdjęć portretowych o niskich wartościach przysłony (F 1.4 do F5.0) musimy uważać, aby odpowiednio dostosować poszczególne ustawienia aparatu, takie jak właśnie przysłona, adekwatny do danego światła balans bieli oraz wartości ISO. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie precyzyjne ustawienie oświetlenia oraz jego umiejętne modyfikowanie za pomocą lamp światła stałego czy lamp reporterskich zagwarantuje nam wyraziste i czyste kolory na zdjęciu oraz w pełni doświetlone kadry. W trakcie pracy z panną młodą warto będzie zastosować dodatkowe oświetlenie w postaci źródła światła stałego z softboxem oraz flesza wyzwalanego zdalnie, dzięki czemu z powodzeniem zapanujemy nad oświetleniem zarówno w wymagających wnętrzach barokowego kościoła jak i na sali weselnej. Jeżeli interesuje nas fotografia ślubna Bydgoszcz, to miejsce w którym znajdziemy wiele kreatywnych pracowni, oferujących przygotowanie profesjonalnego reportażu z tego wyjątkowego dnia wraz z sesją narzeczeńską oraz odrębnym plenerem tematycznym, który pozwoli nadać nietuzinkowego charakteru autorskim ujęciom, uchwycić detale oraz magię chwili zapisując intymność momentu na „kliszy”.

Średnie ceny związane z oprawą fotograficzną ślubów i wesel zaczynają się od 2500,00zł i potrafią sięgać naprawdę wysokich progów. Aby mieć pewność, że zdjęcia z dnia, w którym powiemy sobie „tak” spełnią nasze oczekiwania, umożliwiając stworzenie pamiątkowego albumu marzeń przejrzyjmy portfolio naszego fotografa i omówmy preferowaną wizję sesji reportażowej oraz pleneru. Uprzednio warto rozważyć także „oswojenie się z obiektywem” aranżując sesję narzeczeńską, dzięki czemu w trakcie ceremonii będziemy mniej odczuwać dodatkowy stres związany z blaskiem fleszy.