O nowych domach w Rzeszowie

Budownictwo w Polsce dynamicznie się rozwija, czego przejawem mogą być malejące ceny nieruchomości. Mieszkania budowane za czasów PRL powoli odchodzą do lamusa. Polacy wybierają nowo wybudowane budynki. Coraz więcej dzieje się również we wschodniej części kraju. W tym od dawna uważanym za jeden z gorzej rozwijających się regionów, tj. Podkarpaciu odnotowano spory wzrost inwestycji budowlanych.

Czy warto wybrać nowe domy w Rzeszowie?

nowe domy rzeszówWybierając nowe miejsce do życia potrzebujemy dużo czasu na przemyślenie naszej długofalowej decyzji. Mieszkając na Podkarpaciu warto wybrać centrum regionu – Rzeszów. Powątpiewający mogą pytać, czy nowe domy rzeszów w ogóle nam oferuje. Odpowiedź brzmi: tak, i to całkiem sporo. Współczynnik liczby mieszkańców do liczby mieszkań jest najlepszy odkąd zaczęto go rejestrować, tj. od 1990 roku (stan na 2018 rok). Stosunek nowych (tj. nie starszych niż 15 lat) budynków mieszkaniowych do starych powoli się poprawia, tak że wyrównanie tej liczby to kwestia, według ostrożnych szacunków, 6-8 lat. Niektórzy wahają się pomiędzy starym budownictwem, a nowym, czy to ze względu na cenę, czy trwałość, czy szeroko pojęty design. Obecny rynek nieruchomości jest nieprzewidywalny. Czasem nowy dom w centrum kosztuje sporo mniej od leciwego budynku o podobnych rozmiarach na przedmieściach. Nowoczesne budownictwo zaś nie jest gorsze od tradycyjnego, często nawet dużo lepsze.

Podsumowując, wybierający swój nowy dom w Rzeszowie nie powinni obawiać się postawić na nowoczesne budownictwo. Wybór jest coraz większy, a ceny coraz niższe. Rzeszów się rozwija, co sprawia, że jest coraz lepszym miejscem do życia. Warto wybrać stolicę Podkarpacia, z uwagi na bliskość urzędów, ceny, miejsca pracy, uczelnie. Daj sobie dużo czasu na wybór.