Odwiedziny u rodziców chłopaka a ładne nowoczesne kominki

Dostałam oficjalne zaproszenie do rodziców mojego chłopaka na podwieczorek. Pierwszy raz się miałam z nimi zobaczyć, bo spotykaliśmy się dopiero od pół roku z chłopakiem. Zapewne domyślacie się jaki jest to stres.

Nowoczesne kominki są eleganckie

nowoczesne kominkiNie wiedziałam jak się zachować, jak rozmawiać. To ciężki orzech do zgryzienia. Poszłam tam z wielkim strachem, i przywitałam się. Zaprosili mnie do jadalni i wskazali takie krzesła do jadalni na których mieliśmy usiąść. Bałam się rozpoczynać rozmowę, bo nie wiedziałam, czy wypada. Mieli bardzo ładną te jadalnie i te stoły do jadalni i wszystko. Aż się obawiałam, że coś tam im zniszczę, bo widać było, że tanie te meble nie było. Sam obrus był tak biały jak śnieg. Ja jestem znana z tego, że wszystko plamię i brudzę, więc miałam wielki problem, by poczuć się komfortowo tam. Zaczęli się mnie pytać o moją szkołę, o wykształcenie i tak dalej. Takie wypytywanie nie było dla mnie miłe, no ale nie miałam wyjścia i musiałam się dobrze zachowywać i grzecznie odpowiadać na wszystkie pytania. Moją uwagę zwróciły ładne nowoczesne kominki, z których jeden był w jadalni, a drugi zaraz obok w salonie. To wszystko wyglądało tak elegancko, że ja tam naprawdę nie pasowałam. Byłam zupełnie inna niż oni, i przede wszystkim mieszkałam w malutkim mieszkanku i dzieliłam pokój z siostrą. Nie było nas stać na wygody typu kominki nowoczesne i inne tego typu rzeczy. Wszystko było tak piękne, że od razu rzucało się w oczy to, że mają pieniądze. Zrobiło mi się smutno, bo mnie na takie rzeczy nigdy nie będzie stać, bo nie należę do bogatych.

Postanowiłam po tym, że rozstanę się z nim, bo nigdy nie dorównam mu w niczym. No a jego rodzice typowo mnie oceniali i chyba im się nie spodobałam. Ich talerze były warte więcej niż cała moja szafa pełna ubrań.