Ogłoszenie upadłości konsumenckiej

Życie nigdy nie jest przewidywalne, dlatego też nie ma rzeczy stałych, zwłaszcza jeżeli chodzi o rzeczy materialne. Niektórzy myślą, że praca w danym miejscu może trwać wiecznie, ale wcale tak nie jest, bo można ją stracić w jednej chwili.

Kto ogłasza upadłość konsumencką?

upadłość konsumencka kancelaria białystokPrzeważnie większość osób, słysząc o upadłości konsumenckiej, wyobraża sobie firmę, która staje się niewypłacalna i upada. Jest w tym sporo prawdy, ale upadłość może dotyczyć także osób prywatnych i wcale nie należy to do rzadkości. Tak naprawdę każdy z nas może stracić płynność finansową na skutek różnych sytuacji życiowych czy zawodowych. Kiedy nie jesteśmy w stanie spłacać swoich bieżących zobowiązań dłużej niż trzy miesiące, to jest to jedna z przesłanek będących podstawą do ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Oczywiście nie należy nadużywać tej możliwości, ponieważ taka sytuacja niesie ze sobą wiele ograniczeń, dlatego też upadłość należy brać pod uwagę dopiero na samym końcu, kiedy wszystkie inne rozwiązania nie dają zamierzonego efektu. Jeżeli skłaniamy się ku temu, że najlepsza będzie upadłość konsumencka kancelaria Białystok jest miastem, w którym możemy liczyć na pomoc wielu prawników w tej kwestii. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakie to niesie ze sobą konsekwencje, gdyż z jednej strony nasze długi mogą zostać w całości lub części umorzone, ale cały nasz majątek zostanie oddany do dyspozycji komornika sądowego. Jeżeli posiadamy mieszkanie, to z pewnością będzie ono mogłoby zlicytowane na rzecz należności względem wierzycieli.

Mając ogłoszoną upadłość, jesteśmy pod stałą kontrolą odpowiednich organów sądowych, które będą dążyły z jednej strony do umorzenia jak największej części zadłużenia, a z drugiej do zaspokojenia żądań wierzycieli. Jeżeli zaczniemy pracować, to na pewno część zarobów będzie przekazywana na spłatę zobowiązań.