Ogrodzenie gabionowe – ważna sprawa!

Tworząc swoje domostwo, swój dom bardzo często skupiamy się na samym projekcie domu. Bardzo często zapominamy o czymś takim jak ogrodzenie czy po prostu nasze podwórko. Według mojego prywatnego zdania jest to błędne. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu.

Z czego się składają ogrodzenia gabionowe?

gabionyOtoczenie, w którym funkcjonujemy, otoczenie, w jakim żyjemy tak naprawdę jest naszą wizytówką, to ono wprowadza naszego gościa, naszych domowników, do naszego domowego świata. To od tego, jakie będzie pierwsze wrażenie, pierwszy odbiór, zależy cała reszta. Jestem osobą, która zajmuje się kreowaniem otoczenia z Gliwic. Mam na imię Małgorzata i chciałabym podzielić się na ten temat moim doświadczeniem. Temat, o którym będę chciała Wam dziś powiedzieć to montaż ogrodzeń. Konkretnie rzecz ujmując, dotknę dwóch typów ogrodzeń i w ogóle organizacji podwórka. Pierwszym typem ogrodzeń, które po prostu uwielbiam – z wielu powodów są ogrodzenia gabionowe. Jakie są plusy tych rozwiązań architektonicznych? Jest ich naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim dobre gabiony są po prostu bardzo tanie. Wynika to z faktu, że można wytworzyć je z bardzo tanich surowców, które dosłownie dostaniemy niemalże za pół darmo. Możemy je pozyskać od lokalnych rolników albo inwestorów, czy po prostu od naszych sąsiadów. Gabiony tworzy się z resztek drewna, piasku, czasem nawet z gruzu, ściółki żwiru, czy gliny.Eksperci praktykują jeszcze takie rozwiązanie, jak na przykład zasiewanie gabionów, wówczas mamy znacznie powiększony efekt końcowy. Wygląda to naprawdę bardzo reprezentatywnie.

Kolejny plus jest taki, że w tym wypadku nie potrzebna jest podmurówka betonowa. Dalej, gabiony są „wyciszające” czyli chronią nas przed hałasem z zewnątrz. Kolejnym typem ogrodzeń, które przedstawiam to są ogrodzenia panelowe. Jest to skierowane to ludzi, którzy cenią prosty styl.