grzejnik

Ogrzewanie podczas zimy

Zima w Polsce, niegdyś była naprawdę okrutna. Jeszcze 10 lat temu gdy chodziłam do szkoły podstawowej, spadały gigantyczne śniegi. Zaspy sięgały do pasa i czasem bardzo trudno było dostać się do szkoły. Często szkoły były nawet zamykane z powodu zbyt wielkich mrozów.

Grzejnik niezbędny mroźną zimą

grzejnikJa jednak bardzo lubiłam taką zimę i chętnie bym ją zamieniła z tym co jest teraz. Obecnie prawie wcale nie ma opadów śniegu. Od kilku lat obserwujemy zimę, która spokojnie mogłaby być jesienią. Czasem nawet grzejniki konwektorowe nie są nam potrzebne, bo po prostu na dworze jest stosunkowo ciepło. Czasem nawet pięknie świeci słońce, czego kompletnie nie można powiedzieć o wakacjach w Polsce. Dlatego czasem nasze grzejniki, to po prostu grzejniki dekoracyjne. Jeden w tym plus taki, że nie trzeba wydawać dużych sum pieniędzy na opał. Jednak ja bym wolała by sprawdzony i trwały grzejnik chodził, oraz by była normalna zima. Obecnie nie mogę zabrać nawet swojej siostry na sanki. Kiedyś marzyłam o zjeżdżaniu z najwyższych gór. Chciałam mieć naprawdę świetne sanki, więc pieniądze, które dostałam na gwiazdkę, przeznaczyłam na ich zakup. Miały specjalne oparcie i nawet wyściółkę pod pupę. Byłam prawdziwym bossem na wsi, gdy przyszłam z nimi na kulig. Dziś się już nich nie organizuje, bo po prostu nie ma śniegu.

 

Teraz grzejniki pokojowe już nie suszą przemoczonych do granic, dziesięciu par rękawiczek. Zimę spędzamy leniwie przed telewizorem i komputerem. Prognozy wcale nie napawają nas optymizmem. Wygląda na to, że klimat w Polsce, będzie coraz cieplejszy.