sklep ekologiczny

Otyłe dziecko i pomoc sklepu ekologicznego

Mój syn ma pięć lat, i jego ulubionym pokarmem są czipsy. Uwielbia je jeść przed komputerem, czym doprowadza mnie do szału. Wygląda jak taki grubasek, zaokrąglił się strasznie przez ostatnie pół roku. Nie wiedziałam, jak mu pomóc.

Sklep ekologiczny i zakupy do diety

sklep ekologiczny

Z pomocą przyszła mi koleżanka, która powiedziała, że żywność ekologiczna to coś, co muszę zastosować w jego diecie. Tak nie może być, że je niezdrowo, a potem zwiększa się prawdopodobieństwo zapadnięcia na jakaś chorobę. Przyniosła mi błonnik witalny, mówiąc, że muszę wprowadzić go do posiłków. Mały pewnie będzie kręcił nosem. Sporo się natrudzę, zanim go przekonam, aby go zjadł. Podobno sklep ekologiczny wprowadził też jakieś specjalne dania dla dzieci, które są dość smaczne. Musimy spróbować z czymś takim, bo już na prawdę załamuję się patrząc na jego stan. Tak jakby sama pozwoliłam na to, by jego otyłość tak się rozwinęła. Przeszłam się do miejsca, gdzie jest hurtownia ekologiczna, i tam zaczerpnęłam różnych praktycznych porad, jak zachęcać dziecko do jedzenia, i kupiłam kilka produktów. Skończy się jedzenie czipsów, i godzinne siedzenie na tyłku. Mały robił straszne problemy, gdy odbierałam mu jego ulubione przekąski. Myślałam, że mnie zagryzie ze złości. Nie wiedziałam jak go przekonać, by sięgał po zdrowe jedzenie. Jak tylko coś proponowałam, to zaraz w płacz i wrzask, i, że on chce do komputera. Nie wiedziałam co zrobić, więc odłączyłam mu komputer i powiedziałam, że jeśli nie zacznie zdrowo jeść, to może zapomnieć o swoich grach. To go bardzo rozzłościło. Schował się pod kanapą i nie chciał wyjść. O matko, jakie te dzieci teraz uzależnione od tych wszystkich sprzętów. Miałam nadzieję, że za jakiś czas się złamie, i wyciągnie rękę po jedzenie. Tak też się stało, po paru godzinach zgłodniał.

Nagotowałam mu ryżu z warzywami, a żeby nie czuł typowo jałowego jedzenia, polałam jakimś zdrowym sosem. Zjadł to nawet i nie narzekał, więc potem pozwoliłam mu trochę pograć. Ale też nie tyle co kiedyś. Teraz częściej wychodzimy na spacery, i jemy zdrowo, i już widać poprawę.

Wiele informacji na temat zdrowej żywności znalazłam na – www.zdrowazywnosc.com.pl