Ozdobne belki drewniane

Drewno jest tworzywem, które zastosowane w przypadku architektury jakiegokolwiek budynku, najczęściej niezwykle korzystnie wpływa na estetykę jego wyglądu. Jednym z najczęściej realizowanych przy wykorzystaniu drewna elementów, są wszelkiego typu belki, które mogą stać się belkami nośnymi lub stropowymi w danej konstrukcji.

Stare belki w budynkach

stare belki drewniane do wnętrzOczywiście, oprócz tego, że belki drewniane mogą spełniać określoną funkcjonalność w danym budynku, zawsze charakteryzują się one dość ozdobnym wyglądem. Belkami, o które najczęściej zabiegamy, kiedy projektujemy i wykonujemy budynek, który ma charakteryzować się dość swojską atmosferą, są stare belki drewniane do wnętrz. Są to produkty, które cechują się stosunkowo dużą dostępnością na rynku, chociaż jednocześnie są one dość zróżnicowane pod względem realizacji. W sprzedaży znaleźć możemy bowiem belki o prostym kształcie, których ozdobą będą słoje i ewentualne postarzenia dostrzegalne na ich powierzchni. Jednocześnie dostępne są też produkty, które cechują się rzeźbioną powierzchnią. Oczywiście, te drugie charakteryzują się znacząco większą wartością estetyczną, a także i ceną. Musimy mieć bowiem świadomość, że do wykonania wszelkiego typu rzeźbień na belce potrzeba czasu, a także należy włożyć w to działanie odpowiednią ilość pracy, co najczęściej znacząco podnosi cenę, którą musimy zapłacić, chcąc zakupić dany element.

Nie zmienia to jednak faktu, iż rzeźbione i ozdobne belki drewniane cieszą się dość dużą popularnością wśród klientów. Dzieje się tak, ponieważ w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się wszelkiego typu restauracje i hotele urządzone w staropolskim, nieco bardziej rustykalnym stylu. Jeśli więc budujemy obiekt gastronomiczny, często decydujemy się na taki właśnie wystrój.