Piece zasilane paliwami takimi jak nafta, olej, gaz płynny

W okresie zimowym warto dogrzewać pomieszczenia w domu, by zaoszczędzić na opale. Można to robić przy pomocy różnych urządzeń. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują piecyki. Zadaniem piecyków jest rozprowadzanie ciepła. Dzieje się tak dzięki promieniowaniu frontalnemu.

Piece z knotem, z komorą spalania i piece elektryczne

piecyki warszawaTakie piecyki mają możliwość przestawiania w różne miejsca i przenoszenia. Nie ma tu żadnych dodatkowych kabli, bo piecyki działają na paliwo. Jeśli chodzi o paliwa płynne, które można wykorzystywać w piecykach, to na pewno warto wspomnieć o takich jak nafta, gaz płynny czy też olej. Wiadomo, że paliwo jest dostosowywane do konkretnego rodzaju piecyka. Można kupić piecyk działający tylko na naftę lub na olej. Wybór należy do kupującego. Paliwo pochodzi ze źródeł nieodnawialnych, ale jest bezpieczniejsze dla środowiska niż spalanie węgla lub gazu ziemnego. Najtańsze i najmniej skomplikowane są piecyki warszawa z knotem. Takie piecyki zużywają tlen znajdujący się w pomieszczeniu. Dochodzi tutaj do wydzielania spalin, więc z piecyków z knotem nie można korzystać zbyt długo. Piecyki z knotem nadają się idealnie do krótkiego ogrzewania. Ścianki piecyka nagrzewają się bardzo szybko. Większą wydajnością charakteryzują się piecyki, które posiadają podwójną komorę spalania. Te piecyki wydzielają znacznie mniej zanieczyszczeń tj. dwutlenek węgla. Temperatura w komorze górnej może osiągać nawet 1200 stopni Celsjusza.

Bardzo popularne są też piecyki elektryczne, z których korzystanie jest niezwykle komfortowe. Takie piecyki podłączane są do instalacji elektrycznej. Oczywiście posiadają one też dodatkową wentylację, która rozprowadza ciepło po pomieszczeniu. Piecyki elektryczne bardzo często wyposażane są w akcesoria dodatkowe tj. wyłączniki bezpieczeństwa, oprogramowanie i inne.