Pielęgnacja soczewek przy pomocy płynu

Każdy kto nosi soczewki tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne i inne doskonale wie o tym, że muszą być one przechowywane w specjalnym płynie. Nie można pozostawić soczewek bez płynu, kiedy nie są nałożone na oczy. W przeciwnym razie bardzo szybko wyschną i nie będzie można ich już używać.

Kombinacja składników do czyszczenia i dezynfekcji soczewek

renu płyn do soczewekPoza tym płyn do soczewek nie chroni tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi. W płynie znajdują się substancje, które działają na soczewki dezynfekcyjnie. Nie da się ukryć, że na palcach znajduje się całe mnóstwo drobnoustrojów. Przed założeniem soczewek trzeba umyć ręce, ale nikt nie jest w stanie umyć rąk tak, by nie było na nich żadnych bakterii. Można tylko zmniejszyć ilość tych bakterii. Kiedy soczewki trafiają do pojemniczka, są zalewane płynem, a ten od razu zaczyna działać dezynfekcyjnie i czyszcząco. Dobrym rozwiązaniem jest np. renu płyn do soczewek, w którym można przechowywać każdy rodzaj soczewek. Jest to więc płyn uniwersalny, który sprawdzi się do przechowywania soczewek hydrożelowych, hydrożelowo-silikonowych i innych. W płynie znajduje się taka kombinacja różnych składników, że umożliwia to niezwykle łatwą pielęgnację. Podczas codziennego zakładania i zdejmowania soczewek gromadzą się na nich zdenaturyzowane białka. Na soczewkach powstają również osady białkowe. Płyn jest w stanie je całkowicie usunąć z powierzchni soczewek, przez co nie będą one podrażniać spojówki oka.

A każdy kto nosi soczewki doskonale wie o tym, jak bardzo nieprzyjemne jest założenie soczewki, na której znajdowało się jakieś ciało obce. Z powierzchni soczewek przy pomocy płynu usuwane są również tłuszcze i różnego rodzaju zanieczyszczenia środowiskowe. Dzięki płynowi soczewki zachowują zdolność do nawilżania. Warto zaopatrzyć się w taki właśnie płyn.