Plan enoturystyki polskiej

Kilka lat temu, a dokładniej rzecz ujmując będzie to mniej więcej siedem do ośmiu lat temu okazało się, że będę musiała zorganizować wakacje dla całej grupy moich znajomych. Nie jestem specjalistą od organizowania wakacji, dlatego też musiałam przeprowadzić bardzo dokładny research. W ostateczności postawiłam na enoturystykę. Co to takiego?

Co warto wiedzieć o enoturystyce polskiej?

enoturystyka w polsceNależy zacząć od tego, że bardzo chciałam zorganizować coś wyjątkowego. Musiałam to być niezapomniany wyjazd i jednocześnie nowość. Chciałam też aby wyjazd odbywał się na terenie Polski. Tak wszyscy wspólnie zdecydowaliśmy – miejsce zawsze wybieramy razem. Musiałam jednak pomyśleć o wszystkich atrakcjach. Postanowiłam postawić na coś takie jak enoturystyka w polsce. Była to wtedy bardzo świeża dziedzina w Polsce, dobiera co raczkowała, dlatego pomyślałam, że warto jest wypróbować takie rodzaj turystyki. Na czym ona polega? Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby ciągle podążać szlakiem przeróżnych polskich winnic i podczas odwiedzania różnych miejsce próbować lokalne wina. Polskie winiarnie otwierały się wtedy na turystykę i zapraszały do siebie gości. Postanowiłam wypróbować taki rodzaj turystyki. Znalazłam najlepsze i największe polskie winiarnie, ale i taki mniejsze lokalne. Postanowiłam sprawdzić je wszystkie. Co ciekawe na miejscu można wykupić sobie przeróżne pakiety. Pakiety są przygotowane pod każdego turystę odwiedzającego daną winiarnię.

Polskie wino do degustacji w ramach enoturystyki jest bardzo dobrym wyborem. Jak się okazało to ciekawa alternatywa, którą sami możemy pod siebie dostosować. Można na przykład dokupić sobie nocleg w hotelu, co jest bardzo dobrym wyborem jeśli decydujemy się na odwiedzenia bardzo odległych miejsce. Degustacja jest zawsze bardzo długa.