Podnoszenie auta

Każdy mężczyzna w swoim życiu chociaż raz spotkał się z przebitą oponą w samochodzie. Jak wiadomo, zachodziła wtedy konieczność podniesienia auta, by odkręcić koło i naprawić uszkodzoną oponę. Na drodze czynność tą wykonuje się przy pomocy zwykłego lewarka, lecz w profesjonalnej stacji wulkanizacyjnej używa się podnośnika pneumatycznego

Jak działa podnośnik pneumatyczny?

podnośniki pneumatyczneJak sama nazwa wskazuje, podnośnik pneumatyczny do swojego działania wykorzystuje sprężone powietrze, więc aby go używać, należy posiadać sprężarkę. Dźwignia na jego rękojeści otwiera i zamyka zawór, więc aby opuścić podniesiony pojazd, należy otworzyć owy zawór, by z podnośnika uszło powietrze. Aby podnieść pojazd, należy podstawić podnośnik w odpowiednim miejscu pod podwoziem samochodu i rozpocząć pompowanie podnośnika. Ten stopniowo będzie się unosił, podnosząc przy tym samochód. Wszystkie markowe podnośniki pneumatyczne to bardzo trwałe i zazwyczaj profesjonalne urządzenia. Pracują one po kilka godzin dziennie, więc ich trwałość i odporność na uszkodzenia musi być bardzo wysoka. Niedopuszczalne jest, aby podnośnik regularnie ulegał awarii, bo to zatrzymywałoby prace wulkanizatora. Jest on jego niezbędnym atrybutem, bez którego nie może on pracować. Podnośnik pneumatyczny jest dość ciężki, więc posiada małe kółeczka, które umożliwiają jazdę nim na niewielkie odległości.

Każda firma, która chce zajmować się wymianą kół w samochodach, musi posiadać w swoim asortymencie podnośnik pneumatyczny. Bardzo usprawnia on pracę, bo w dużym stopniu skraca czas podnoszenia i opuszczania samochodu. Dzięki temu wulkanizator jest w stanie obsłużyć większą liczbę klientów. Nikt nie lubi długo czekać na wymianę opon, a to urządzenie w dużym stopniu odpowiada za skrócenie kolejek.