Pojazdy na akumulator dla dzieci

Wiele jest okazji na które wypada iść z prezentem. Urodziny dziecka, gwiazdka, chrzest. Zawsze pojawia się to samo pytanie. Co kupić na prezent? Co teraz daje się na komunię? Oczywiście wszystko podyktowane jest przede wszystkim wiekiem dziecka, ale są zabawki po które chętnie sięgają tam samo mniejsze jak i większe dzieci.

Cztery kółka na akumulator

pojazdy akumulatorowe dla dzieciKto z nas nie marzy o posiadaniu własnych czterech kółek? Dzieci również to dotyczy. Dlatego wiele producentów zabawek wychodzi tym oczekiwaniom na przeciw oferując pojazdy akumulatorowe dla dzieci. Do wyboru mamy samochody, motory i kłady. Mogą być to pojazdy 1 lub 2 osobowe. Ponieważ są to pojazdy na akumulator należy o niego odpowiednio dbać. Akumulator wystarcza zazwyczaj na 30 minut jazdy. Potem należy go naładować. Przy dość częstym użytkowaniu wymienia się go 2 razy w roku. Pojazdy mogą być zdalnie sterowane pilotem lub bez niego. Pilot jest przydatny gdy nasz kierowca nie ma jeszcze dużej koordynacji ruchowe samodzielnie nie potrafi jednocześnie zmieniać biegów, hamować, wciskać pedała gazu i trzymać kierownicy. Jazda takim samochodem bardzo przypomina jazdę prawdziwym autem. Pojazd odpalany jest poprzez przekręcenie kluczyka w stacyjce. Można włączyć światła czy radio. Za zwyczaj są do dyspozycji 2 biegi. Do przodu i do tyłu. Na początek to zdecydowanie wystarczy. NA podłodze mamy 2 padały – gaz i hamulec. Oczywiście mamy też pasy bezpieczeństwa, możemy ręcznie ustawiać lusterka. Nie ma za to otwieranych drzwi, przynajmniej w tych tańszych wersjach. Do pojazdu wsiada się od góry.

Taki samochód to fajna zabawka zarówno dla 2 jak i 7 latka, tym bardziej, że niemalże wszystkie auta są typu cabrio. Przejażdżka takim autem to marzenie niejednego dziecka. Tak samo chętnie po ten rodzaj zabawki sięgają chłopcy jak i dziewczynki. Do tego oprócz zabawy dzieci uczą się koordynacji ruchowej.