Polecane zabawki sensoryczne dla dzieci

Zdecydowanie zabawki sensoryczne polecane są dla najmłodszych dzieci. Lekarze pediatrzy oraz neurolodzy dziecięcy odradzają kupowanie grających i świecących zabawek dla dzieci do ukończenia 1 roku życia. W zamian można kupować zabawki odpowiednie czyli sensoryczne lub kontrastowe.

Odpowiednie zabawki dla małych dzieci

zabawki dla niemowląt kontrastowePolecane zabawki dla niemowląt kontrastowe lub sensoryczne kupimy w każdym sklepie z zabawkami. Oczywiście w marketach ogólnospożywczych na dziale dziecięcym także można spotkać tego typu zabawki. Są one odpowiednie już od 1 dnia życia dziecka. W pierwszych miesiącach dziecko nie odróżnia kolorów oraz kształtów. Dlatego też czarno- białe zabawki będą dla niego najlepsze. Do tego jeśli dziecko skończy kolejne 3 miesiące czyli będzie miało już z pół roku można kupić zabawki lub książeczki kolorowe. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych można zakupić kontrastowe książeczki, szmatki, zawieszki i nawet karuzele na łóżeczko. Jeśli chodzi o książeczki tego typu to nie są one drogie. Za książeczki z dodatkiem kart kontrastowych zapłacimy około 20-25 złotych w zależności od ilości kart. Za piłeczkę lub kostkę kontrastowa trzeba zapłacić trochę więcej bo koło 50 złotych. Wszystkie kostki, szmatki i inne miękkie zabawki często zawierają elementy pobudzające zmysły dziecka. Mogą to być elementy szeleszczące, błyszczące, chrapowate lub tym podobne.

Zabawki dla dzieci zawsze trzeba kupować odpowiednio do wieku. Informacja taka zawarta zawsze jest na opakowaniu danej zabawki. Często rodzice chrzestni, dziadkowie czy ciocie kupują drogie zabawki interaktywne już od pierwszych miesięcy życia dziecka. To jest zupełnie nie potrzebna strata pieniędzy ponieważ lepsze dla dziecka będą sensoryczne zabawki, które są zdecydowanie tańsze.