najlepsze odkurzanie centralne

Praca na budowie i odkurzanie centralne

Jestem budowlańcem od siedemnastego roku życia to jest już prawie trzydzieści lat. Nigdy jednak przez cały ten czas nie zdarzyło mi się abym musiał zamontować coś na czym się zupełnie nie znam. I co gorsza – coś do czego instalacji nie mam uprawnień.

Nie tak łatwo zrobić najlepsze odkurzanie centralne

najlepsze odkurzanie centralneOstatnio jednak byłem na jednej budowie u znajomego naszego szefa. Ten wymyślił, że chce w domu mieć najlepsze odkurzanie centralne. Nie był to wcale głupi pomysł ani nie był to pierwszy dom z takim odkurzaniem, który budowałem. Ponieważ centralne odkurzanie wymaga wmontowania rur w ściany logicznym jest, że takie instalacje dokonuje się na bardzo wczesnym etapie budowy. Cały jednak problem polega na tym, że zarówno właściciel działki jak i mój szef oczekiwali ode mnie abym to ja zamontował centralny odkurzacz. Dla mnie była to zupełnie absurdalna sytuacja. Odkurzacze centralne Śląsk nie są łatwymi instalacjami. Bałbym się tego podjąć nawet gdyby nie wiązało się to z konsekwencjami. Wiem, że producent organizuje specjalne kursy przygotowawcze. Jednak montowanie na własną rękę wiązało się z utratą gwarancji. W przypadku tak drogiej inwestycji wydawało mi się, że potencjalne konsekwencje są zbyt poważne aby je lekceważyć. Jednak mój szef uważał co innego. Jego zdaniem wszystkie te gwarancje na centralne odkurzacze to wymysł producenta aby zatrzymać rynek w swoich rękach. Moje argumenty tymczasem trafiały w nicość. Musiałem zaznajomić się z tym jak działają odkurzacze centralne, przeczytałem wszystkie dostępne poradniki jak je montować i wydaje mi się, że opanowałem temat dość przyzwoicie.

W teorii… Odkurzacz zamontowałem najlepiej jak potrafię, jednak nie wiem co będzie za kilka miesięcy. Martwię się, że coś mogłem przeoczyć i będę miał z tego powodu problemy. Z moim szefem bowiem nigdy nic nie wiadomo, jestem pewien, że jak przyjdzie co do czego to się wszystkiego wyprze.