Praktyczna wanna anatomiczna dla dziecka

Niektórzy kąpią swoje dzieci od razu w dużej wannie dla dorosłych, lub wykorzystują do tego celu zlewozmywak. To ryzykowne podejście, bo znajdują się tak różne bakterie, dlatego dobrze żeby dziecko miało swoją wanienkę z wyposażeniem.

Czym się różnią wanienki anatomiczne od zwykłych?

praktyczna wanienka anatomicznaRodzice kupujący rzeczy dla swojego dziecka, które ma się wkrótce narodzić, stoją przed dylematem kupna wanienki do kąpieli. Dostępne są dwa modele, które najczęściej wybierają rodzice. Możemy je kupić oddzielnie, albo razem z zestawem wszystkich niezbędnych produktów do kąpieli. Praktyczna wanienka anatomiczna jest lepsza od zwykłej, bo posiada wyjmowany wkład, ułatwiający kąpiel noworodka i niemowlaka do momentu aż nie zacznie samodzielnie siedzieć. Jej rozmiar może być dowolny, choć najlepiej wybrać uniwersalną wanienkę w rozmiarze sto dziesięć centymetrów długości, bo będzie maluchowi służyć na dłużej. Wkłady anatomiczne są wyjmowane, więc przez pierwsze miesiące życia dziecka można z nich korzystać, a potem z nich zrezygnować, bo będą zbędne. Wanienka razem z wkładem jest wykonana z bezpiecznego tworzywa, które się nie rysuje. Brzegi wanienki posiadają niewielkie zagłębienia, w których możemy trzymać kosmetyki do kąpieli, aby mieć je pod ręką w trakcie kąpieli. W sprzedaży znajdują się też modele wanienek z dnem anatomicznym, których już nie można wyciągnąć i też one znajdują swoich klientów. Jeżeli planujemy dziecko kąpać w jego pokoju, to do wanienki przyda się nam specjalny stojak.

Wszystkie artykuły dla niemowląt kupimy w sklepach z artykułami dla dzieci. Najtaniej wanienkę anatomiczną kupimy w sklepie internetowym. Możemy ją tez kupić razem z zestawem kąpielowym i wtedy zaoszczędzimy jeszcze dodatkowe paręnaście procent, bo zawiera on wszystkie potrzebne przybory.