projektowanie elektroniki

Praktyka w firmie elektronicznej i projektowanie elektroniki

W czerwcu skończyłem pierwszy rok studiów informatycznych na jednej z Polskich uczelni. Wakacje postanowiłem spożytkować i za cel postanowiłem sobie, że znajdę sobie firmę, w której będę mógł odbyć darmowe praktyki studenckie.

Projektowanie elektroniki i moja praca

projektowanie elektronikiZresztą nie byłem jedyną osobą z mojego roku, która wpadła na taki pomysł. W zasadzie większość osób z mojego roku postanowiła, że na wakacje znajdzie sobie miejsce, gdzie będą mogli odbyć praktyki. Na szczęście miejsce praktyk znalazłem sobie dość szybko. Po prostu poszedłem do jednej firmy znajdującej się w centrum miasta i zapytałem, czy mogą mnie na dwa miesiące na takie praktyki przyjąć i oni bez żadnego, nawet najmniejszego problemu się na to zgodzili. Z tych praktyk jestem na prawdę bardzo, ale to bardzo zadowolony. Praktyki odbywałem w dziale, który odpowiedzialny był za projektowanie elektroniki. Panowie tam pracujący pokazali mi, jak się projektuje różne rzeczy, jak na przykład obwody drukowane. Chociaż szczerze mówiąc, jak dla mnie dużo ciekawsze, jeżeli chodzi o projektowanie są płytki drukowane. W tej firmie miałem nawet możliwość zaprojektowania kilku płytek, no ale nie wyszły mi one najlepiej. Nie ma się zresztą, co dziwić, bo nie znam się jeszcze na tym wszystkim tak dobrze, jak ludzie którzy profesjonalnie się tą dziedziną zajmują. Z praktyk jestem na prawdę bardzo, ale to bardzo zadowolony. Te dwa miesiące minęło mi strasznie szybko i żałuję bardzo, że czas praktyk już się skończył, bo każdy dzień tam dla mnie był można powiedzieć, że na wagę złota.

Nauczyłem się tam dużo ciekawych rzeczy, które mam nadzieję będą miały okazję mi się przydać na uczelni. Do tego poznałem fajnych ludzi, którzy ewidentnie mają prze ogromną pasję do tego, co robią. Mam nadzieję, że i ja kiedyś będę się tym profesjonalnie zajmował.