Profesjonalne laboratorium wzorcownicze

Czas pandemii nie oszczędził żadnej branży na polskim rynku, nam wszystkim dostało się po równo. Dlatego bardzo się ucieszyłem, kiedy wpadło mi duże zlecenie na renowację sieci elektrycznej w przedwojennej kamienicy. Myślałem, że wreszcie się odkuję.

Otrzymałem legalizację ekspresem

legalizacja mierników elektrycznychWykonałem obszerny projekt renowacji sieci i wysłałem go do akceptacji do firmy, która zleciła mi to zadanie. Chciałem wkroczyć do akcji z ekipą, od razu po otrzymaniu akceptacji, jednak ku mojemu zdziwieniu, nie mogłem tego zrobić. Przedstawiciel mojego zleceniodawcy oznajmił mi, że będziemy mogli ruszyć z pracami dopiero, kiedy przedstawię świadectwa wzorcowania wszystkich przyrządów pomiarowych. Jakoś całkiem umknęło mojej uwadze, że w umowie istnieje taki zapis. Oznaczało to, że prawdopodobnie nie wyrobimy się w terminie z robotą, bo legalizacja mierników elektrycznych zajmuje przynajmniej kilka dni. Na szczęście, znajomy polecił mi laboratorium, które oferuje usługę ekspresowego wzorcowania, od 48 do nawet 24 godzin. Zamówiłem usługę przez stronę internetową i wysłałem moje przyrządy miernicze za pośrednictwem firmy kurierskiej. Usługa ta słono mnie kosztowała, jednak za opóźnienie prac straciłbym jeszcze więcej pieniędzy. Na moje nieszczęście, okazało się, że cztery z moich przyrządów, były uszkodzone i wskazywały niewłaściwe wartości. Na szczęście, laboratorium oferowało także usługę wypożyczenia przyrządów zastępczych, na czas naprawy. Byłem ogromnie wdzięczny mojemu przyjacielowi, gdyby nie polecił mi tego laboratorium, wpadłbym w poważne kłopoty.

Mogłem wprowadzić ekipę na teren prac, kiedy tylko przesłałem do mojego zleceniodawcy kopie świadectw wzorcowania i kalibracji. Ta przygoda nauczyła mnie, żeby zawsze uważnie czytać umowy, przed podpisaniem. Przez swoją nieuwagę prawie straciłem duże zlecenie.