projekt drogowy

Projektowanie mostu – ważny projekt drogowy

Most to wyjątkowy budynek, który łączy ze sobą dwa brzegi rzeki, jeziora czy w planach jest nawet morza. Projektowanie go nie jest niczym prostym. Tak jak projektowanie choćby budynku jest trudne, tak projektowanie mostu to już majstersztyk projektowy.

Ten projekt drogowy był bardzo skomplikowany

projekt drogowyProjekt mostu łączy w sobie projekt drogi, bo w końcu po coś robi się te mosty. Dodatkowo musi być stworzony nowoczesny projekt drogowy Kraków, który powinien mniej więcej stwierdzić, o ile odciąży inne drogi z jednego na drugi brzeg. Z reguły most przejmuje połowę użytkowników dawnego mostu, więc często nawet oba się nie korkują. Dodatkowo, jeżeli most jest relatywnie krótki to powinien mieć chodnik, żeby ludzie mogli przejechać rowerem lub przejść na pieszo. Najtrudniejsze jest to, że konstrukcja musi utrzymać tyle ton materiałów na jednej, dwóch lub trzech i więcej nogach, jednak nie jest to powiedziane, ponieważ wszystko zależy od tego jak długi jest sam most. Im dłuższy most, tym więcej nóg. Mniejsza długość mniej nóg potrzeba. Jakby nie patrzeć moim zdaniem to właśnie jest najtrudniejsze w projektowaniu mostów. Parking jest trudny do zaprojektowania, ponieważ musimy tam ogarnąć ruch we wszystkie strony świata, most ma tylko dwie strony, ale jednak utrzymanie takiej masy nie jest niczym łatwym.

Dodatkowym problemem jest to, ze most, pod wpływem odpowiedniego wiatru może zacząć falować. Falowanie to nie jest bezpieczne czy komfortowe, dlatego trzeba tak wykonać projekt, żeby zniwelować możliwość powstania czegoś takiego do zera.