Projektowanie stron www

Każdy kto zdecydował się na założenie swojej strony internetowej, musi zastanowić się nad tematyką strony, jej użytecznością i funkcjonalności, by zapewnić sobie jak najlepsze rezultaty działania.

Jakie istnieją zasady przy projektowaniu stron internetowych?

projektowanie stron olsztynTworząc stronę internetową, projektant musi zadać sobie kilka pytań: Kto ma być głównym odbiorcą? Czego mają dotyczyć treści danych stron lub podstron internetowych? Zdecydowana większość ludzi korzystających z internetu wchodząc gdzieś do sieci, widzi tylko tło, treść, obrazki itd. Nie wiedząc, że projektowanie stron olsztyn to proces bardzo długi ługi i żmudny, wymagający szeroką wiedzę na temat który się zajmujemy. Kolejną kwestią bardzo ważna przy tworzeniu stron internetowych to znajomość języka programowania html, xhtml lub php. Sam proces nauki podstaw programowania zajmuje co najmniej kilka lat. Dlatego strona internetowa to nie wizytówka, wymagająca wstawienia loga firmy i jakiś nazw, tylko to szereg czynności, którego koszt tworzenia jest dość duży – wynoszący nawet kilka tysięcy złoty. Strona firmowa, która posiada dobrze zredagowany tekst, ale za to nie posiada odpowiednio dobranego tła, grafiki oraz koloru, nie będzie portalem zbyt często odwiedzanym. Dlatego zanim przystępujemy do projektowania strony internetowej należy zacząć od analizy oczekiwań i planu jak wprowadzić ją na rynek. Przy wyborze strony należy się zastanowić czy strona ma być tradycyjna (statyczna) czy animowana. Budowa strony strony wymaga zastosowania rożnych technologii (np. flasha) i ciągłego podnoszenia poziomu swoich umiejętności w postaci śledzenia bieżących trendów.

Projektowanie stron internetowych wymaga posiadania wielu umiejętności, w tym znajomość języka programowania, grafiki, ortografii, interpunkcji oraz wielu programów. Taka budowa strony jest proces długotrwałej nauki.