Proste sposoby na domowe rewolucje

Każda kobieta, raz na jakiś czas, odczuwa nieodpartą potrzebę dokonania zmian w wystroju swojego domu, lub chociażby jednego pomieszczenia. Mnie samą nachodzi co jakiś czas ochota na jakieś zmiany, nawet te drobne, ale wprowadzające powiew świeżości do mojego wnętrza. Czasem wystarczy nowa kolorystyka dodatków, aby zaspokoić wewnętrzny niepokój. Niekiedy jednak kończy się na poważnym przemeblowaniu, po którym mąż, wracający z pracy, zastanawia się, czy nie pomylił pięter.

Drobne domowe zmiany – duży efekt

poduszki na krzesła do domuPodobnie jak zmiana fryzury czy nowa para butów, tak samo zmiana wystroju w domu jest dla kobiety naturalnym sposobem poprawienia sobie humoru, a niekiedy wręcz wewnętrznym przymusem. Żeby jednak uchronić męża przed niepotrzebnym stresem, postarajmy się na początek dokonać tak zwanego drobnego retuszu. Zajmijmy się dodatkami, które odpowiednio dobrane, potrafią zdziałać cuda. Najprostszą i najbardziej efektowną metodą na zmianę są tekstylia. Firany, zasłony, poduszki czy narzuty, to doskonały sposób na to by nadać wnętrzu nowego charakteru. Miękkie, pluszowe poduchy wprowadzą do pomieszczenia ciepły, przyjemny nastrój. Ale jeśli poduchy, to nie tylko w salonie. Z powodzeniem można wykorzystać je na przykład w jadalni. Poduszki na krzesła do domu, prócz funkcji dekoracyjnej, znacznie zwiększą komfort siedzenia. Są również idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy przestrzeń kuchni lub jadalni łączy się z salonem. Wtedy wybierając poduszki z motywem kolorystycznym obecnym w salonie, zyskujemy spójną wizualnie przestrzeń. Jeśli jesteśmy w posiadaniu zbędnych, starych materiałów, poduszki na krzesła do domu można wykonać samemu. Wypełnieniem jest łatwo dostępna gąbka tapicerska. Prócz ozdobnych poduch, nowych zasłon, czy dekoracyjnej narzuty na łóżko, można pokusić się o nowe nakrycie stołu. Obrus, serweta, czy modny bieżnik dopełnią całości.

Zmiany w domu można dokonać w prosty, nie wymagający dużego nakładu finansowego sposób. Wystarczy kilka prostych trików, aby móc się cieszyć z efektu. Zmiany, te drobne, jak i te bardziej inwazyjne, to dobry pomysł, gdy opatrzyły nam się nasze cztery kąty. Pod warunkiem, że nie robimy generalnego przemeblowania w pokoju nastolatka, bez jego wiedzy.