Przebieg iniekcji ciśnieniowej

 

Niezwykle ważne jest odpowiednie zabezpieczenie naszego domu przed wilgocią, czy wodami opadowymi. Wilgoć może nieść za sobą naprawdę opłakane w skutkach konsekwencje, samo wysychanie budynków, przy zastosowaniu tradycyjnej metody może trwać nawet do kilku miesięcy. Doskonale by było już na etapie budowy odpowiednio zabezpieczyć nasz dom i wykonać hydroizolację. Dziś przedstawię Wam niezawodną i prawdopodobnie najlepszą metodę jaką jest iniekcja ciśnieniowa.

Zalety wykorzystania iniekcji ciśnieniowej

iniekcja ciśnieniowaIniekcja ciśnieniowa usuwa przecieki i doskonale uszczelnia, a cały zabieg jest wykonywany od wewnątrz dlatego nie ma potrzeby odkrywania ścian i odkopywania fundamentów, tak jak to bywało przy stosowaniu metod tradycyjnych. Dziś uznaje się je za trudne i kosztowne. Iniekcja ciśnieniowa polega na wtłoczeniu we wcześniej wywiercone otwory, dokładnie dobranej substancji uszczelniającej. Dobór substancji jest bardzo ważny i zależy od kilku czynników na przykład od stopnia zawilgocenia i zakresu prac adaptacyjnych. Substancja uszczelniająca oprócz wywierconych otworów potrafi dotrzeć nawet w delikatne rysy. Tak więc jest to naprawdę niezwykle skuteczna metoda hydroizolacji. Krótki czas trwania prac jest dużą zaletą tej metody. Oprócz uszczelniania iniekcję można wykorzystać także w inny sposób na przykład do stabilizowania gruntów i skał, wypełniania pustek czy odtwarzania izolacji pionowej lub poziomej – iniekcja kurtynowa.

Jeszcze jedną zaletą iniekcji ciśnieniowej jest możliwość wykorzystywania jej na elementach z różnych tworzyw na przykład kamienia, betonu, czy kombinacji materiałów stalowych i żeliwnych. Iniekcja ciśnieniowa ma znaczną przewagę nad hydroizolacją wykonywaną tradycyjnie, można ją przeprowadzić szybko, a przede wszystkim dzięki temu jak bardzo jest przemyślana i praktyczna będzie nam służyć pomocą przez naprawdę wiele lat.

Informacje pochodzą z http://leniart-hydroizolacje.pl