Rejsy rodzinne – pomysł na ciekawe wakacje

Jednym z ciekawszych sposobów na spędzenie wakacji jest żeglowanie. Biura podróży, które zajmują się organizacją rejsów często w swoich usługach oferują wyprawy przygotowane specjalnie dla rodzin z małymi dziećmi. Jakie są zalety takiej morskiej żeglugi i czym charakteryzują się rejsy rodzinne?

Zalety rejsów rodzinnych

rejsy rodzinneRejsy, które dostosowane są specjalnie dla rodzin z dziećmi, różnią się nieco od tradycyjnych, morskich wypraw. Ze względu na najmłodszych uczestników plan żeglugi jest dostosowany do ich potrzeb i zainteresowań. Ustalane trasy między portami są krótsze i pełne atrakcji. W okolicach przystani zawsze znajdują się ciekawe i bezpieczne zatoki do kąpieli, a po drodze można obejrzeć ruiny zamków lub niezwykłe zabytki. Jachty, na których odbywają się rejsy rodzinne, są dostosowane do dzieci również pod względem bezpieczeństwa. Wiele z nich posiada dodatkowo zamontowane siatki, które stanowią zabezpieczenie chroniące przez wypadnięciem za burtę. Rozmiar znajdujących się na statku kamizelek ratunkowych również dopasowany jest do najmłodszych uczestników rejsu. Rejsy rodzinne odbywają się w różnych zakamarkach ziemi. Przykładowe tereny, w których organizowane są takie żeglugi dla rodzin z dziećmi, to Chorwacja, Grecja, a nawet Karaiby. Często spotykaną formą rozrywki dla dzieci są zabawy z animatorem, które pozwalają na wczucie się w piracki klimat i morskie legendy. Najmłodsi chętnie biorą udział w takich zajęciach, co sprawia, że brak jest miejsca na nudę. Organizacja rejsów rodzinnych nie tylko jest ciekawym pomysłem na udane wakacje, ale pozwala również na rozwinięcie w dzieciach pasji do żeglugi.

Główną cechą rejsów rodzinnych jest ich spokojny przebieg. Częste wizyty w portach i podróż po atrakcyjnych trasach są dobrym rozwiązaniem dla młodszych uczestników. Dodatkowa obecność osoby prowadzącej zabawy sprawia, że dzieci są zaktywizowane i chętnie wykonują wszystkie polecenia.