Rodzaje garniturów: wizytowe i ślubne

 

Garnitur zakładany jest na różne okazje. Najczęściej zakłada się garnitur na ważne uroczystości, imprezy okolicznościowe. Oczywiście garnitury można podzielić na co najmniej kilka rodzajów. Już same marynarki można podzielić na jednorzędowe oraz dwurzędowe.

Garnitury dwuczęściowe i trzyczęściowe z kamizelką

garnitur na miarę gdańskTrzeba pamiętać o tym, że moda jest bardzo zmienna i praktycznie co roku modne są inne garnitury męskie. Wśród garniturów można wyróżnić garnitury dwuczęściowe oraz trzyczęściowe. Garnitury dwuczęściowe składają się tylko z marynarki oraz spodni. W garniturach trzyczęściowych zakłada się dodatkowo kamizelkę pod marynarkę. Garnitur należy dobierać stosownie do jego przeznaczenia. Inne garnitury nosi się do pracy, a jeszcze inne na ślub. Najczęściej wybierane są garnitury wizytowe, czyli inaczej garnitury klasyczne. Te garnitury nazywane są również biznesowymi. Taki garnitur na miarę gdańsk nosi się na różnego rodzaju oficjalne okazje. Na pewno można założyć taki garnitur na rozmowę o pracę czy też spotkanie biznesowe. Obecnie modne są garnitury biznesowe dopasowane do ciała. Proste garnitury wizytowe bez zwężanych nogawek i rękawów wyszły już z mody. Teraz najczęściej zamawia się garnitury szyte na miarę, które idealnie leżą na ciele mężczyzny. Marynarka w takim garniturze powinna być lekko taliowana. Proste marynarki odeszły już do lamusa. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonuje się takie garnitury biznesowe, to jest to wełna lub ewentualnie elanowełna.

Elanowełna to wełna, w której znajduje się dodatek sztucznego materiału. Na miarę szyte są również inne rodzaje garniturów. Może to być np. garnitur ślubny. Tu korzysta się tylko z naturalnych materiałów czyli z wełny. Nie tak dawno temu do ślubu wybierało się głównie garnitury trzyczęściowe – teraz częściej wybiera się dwuczęściowe.