Rodzaje mebli na wymiar do kuchni

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie meble do kuchni będą najlepszym rozwiązaniem. Wiadomo, że w salonach meblowych można znaleźć całe mnóstwo zestawów kuchennych – już gotowych do zapakowania i montażu w domu czy mieszkaniu. Problem polega jednak na tym, że kuchnie mają bardzo zróżnicowane rozmiary.

Blaty w meblach kuchennych na wymiar

meble kuchenne na wymiar lubinDlatego czasem właścicielom trudno jest wybrać meble, które idealnie wpasują się w dane pomieszczenie. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie mebli na wymiar. Wcześniej trzeba jednak zastanowić się nad tym, z jakich materiałów powinny być wykonane takie meble. Solidne są z pewnością meble drewniane, które zostają później oklejone tworzywem. Dlatego meble mogą mieć naprawdę przeróżne kolory. W kuchni powinny znajdować się szafki, półki, ale bardzo istotne jest to, jakie blaty będą znajdować się na meblach. Ciekawym pomysłem są blaty z kamieni naturalnych. Mogą je posiadać meble kuchenne na wymiar lubin ma w swojej ofercie wiele różnych propozycji. Blaty granitowe są bardzo solidne. Wcale nie muszą być grube – wystarczy nawet cienka warstwa granitu, by nie porysować drewna. Okazuje się, że blaty z granitu są odporne na działanie wielu czynników chemicznych. Oprócz tego nie sposób porysować takich blatów nożem. Nic im nie grozi, jeśli postawimy na nich garnek z gorącą wodą. Jeśli chodzi o kolor mebli kuchennych, to tutaj wiele zależy od tego, w jakiej stylistyce ma być utrzymana kuchnia.

Jedni uwielbiają kuchnie klasyczne, które kojarzą się z ciepłem domowego ogniska – w takich kuchniach królują meble drewniane, często stylizowane na staromodne. Z kolei inni kochają nowoczesne wnętrza, dlatego wybierają meble białe przypominające te w laboratoriach, czarne, czerwone, połyskujące i kojarzące się z czystością.