Rola bramki w piłce nożnej

Piłka nożna to chyba najpopularniejsza gra zespołowa, która od dziesięcioleci wzbudza wielkie emocje. Mistrzostwa Świata oraz Mistrzostwa Europy cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem. Niemal każdy obywatel danego kraju kibicuje swojej drużynie, a kiedy piłka wpada do bramki, rozlegają się oklaski.

W piłce nożnej należy trafiać do bramki

bramki do piłki nożnejPiłka nożna weszła do kanonu olimpijskich dyscyplin już 1990 roku. Obecnie należy do najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie. Najsławniejsi i najlepsi piłkarze z różnych krajów mają status gwiazd, występują w reklamach, a ich życie prywatne jest szeroko komentowane. Ważne mecze piłki nożnej zawsze przyciągają rzesze widzów, którzy kibicują własnej drużynie. Odbywają się na boisku piłkarskim, a czas gry wynosi półtorej godziny, czyli 90 minut. W razie zaistniałej potrzeby sędzia może zarządzić kilkuminutową dogrywkę. W przypadku wyniku remisowego, gdy mecz musi się zakończyć wygraną jednej z drużyn, wówczas ma miejsce półgodzinna dogrywka. Jeśli dogrywka nie przyniesie oczekiwanego rozstrzygnięcia, wówczas następuje seria rzutów karnych. Zawodnicy każdej z drużyn wykonują na przemian rzuty karne aż do rozstrzygnięcia wyniku spotkania. Zdobycie gola przez któregoś z zawodników zawsze spotyka się z entuzjazmem ze strony widowni. Na boisku piłkarskim są rozstawione bramki do piłki nożnej. Bramka powinna mieć 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Z tyłu bramki doczepiona jest wytrzymała siatka.

Od wielu lat piłka nożna cieszy się niesłychaną wprost popularnością, zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Tysiące kibiców w napięciu oczekuje, aż piłka wpadnie do siatki. Im więcej bramek padnie w danym meczu, tym oczywiście lepiej. Najlepsze drużyny świata rozgrywają  futbol na najwyższym poziomie.