Skuteczne ocieplanie pianką PUR

Od dawna wiadomo, że ciepłe powietrze unosi się ku górze. Właśnie z tego powodu często okazuje się, że ogrzewanie konwekcyjne nie jest wystarczająco wydajne gdy nie zastosujemy odpowiedniej warstwy izolacyjnej na poddaszu. Od kilkudziesięciu lat do budowania takich warstw używa się styropianu. Od jakiegoś czasu zaczął on być często zastępowany przez inne rodzaje materiałów. 

Nowe materiały do termoizolacji 

profesjonalne ocieplanie pianąMateriałem, o którym mowa we wstępie jest oczywiście pianka poliuretanowa. Pianka ta zwana jest również potocznie pianką PUR. Na chwilę obecną profesjonalne ocieplanie pianą poliuretanową to czynność, którą zajmuje się ogromna liczba firm działających w naszym kraju. Pianka ta posiada niezwykle ciekawe właściwości, dzięki którym mnóstwo ciepła może zostać we wnętrzu naszego domu. Jedną z ważnych cech tej pianki jest to, że może ona szczelnie przylegać do wielu powierzchni tworząc spójną powłokę izolującą. Na chwilę obecną możemy znaleźć pianki otwartokomórkowe oraz zamkniętokomórkowe. Pierwszy z wymienionych rodzajów ma nieco mniejszą efektywność od drugiego ale jego przewagą jest to, że skutecznie przepuszcza on parę wodną. Dzięki temu możemy taką piankę zastosować do izolacji poddasza w domach drewnianych, w których ważne jest by powierzchnia budynku oddychała. Ocieplanie przy użyciu pianki zamkniętokomórkowej świetnie sprawdza się w domach murowanych ale również w konstrukcjach szkieletowych oraz domkach letniskowych. 

Na dzień dzisiejszy ocieplanie pianką poliuretanową staje się niezwykle popularne. W Internecie każdy z nas znaleźć może całe mnóstwo ofert firm, które każdego dnia zajmują się tworzeniem ociepleń z użyciem pianki poliuretanowej. Niektóre z tychże firm mogą wykonać dla nas nawet bezpłatną wycenę tego ile będzie taka inwestycja nas kosztowała.